עזרא שלום
הוספת תגובה לדף  בוחרים בקללה? - במקום לחפש דרכים חדשות, טובות וצודקות יותר לקיים חברה המפרידה בין תרומה לתמורה - שופכים בתהליכי השינוי הקיבוציים את התינוק עם
שם הכותב:  חבר מהנגב
נושא / כותרת  עזרא שלום
תוכן ההודעה:  אני מתנצל על הטעות. הוטעיתי טעיתי. אני מניח שמאחר ואתה מעביר לקיבוץ את כל הכנסתך - אתה גם מקבל ממנו תקציבים ואני בטוח שאתה חבר נאמן.
לא כך לגבי הדברים האחרים: אינני נציב קבילות. את עבודתי אני עושה תמורת תשלום ומה שאני כותב הוא ענייני הפרטי.
אין לי יועצים להפרטה. אינני מביא יועצים להפרטה. אני מעריך שאני יודע איך להתנהל נכון. אני חושב שאנשים כרונן סנדר גורמים נזק לקיבוץ השיתופי וגם לזרם השיתופי. לטובת השיתופיות - עדיף שלא ידברו, כי הם מגורמי השינוי ולא ממעכביו.
אני בטוח שכוונות פרופ' גוטוויין חיוביות. למדתי בשנותי כאיש מים לכבד יותר את החבר שקופץ לבור המלא מים בוץ וביוב מאשר את היועצים המעולים שעומדים מסביבו ומסבירים לו מה לעשות. למדתי גם לא לכבד את מי שאינו מוכן להתנסות במה שהוא מציע לאחרים. אני חי בקיבוץ. מעולם לא לקחתי שנת חופש. אני רוצה להמשיך לחיות בקיבוץ. ואם נגזר עלי לחיות בקיבוץ משתנה - זה עדיין הגון וישר יותר מאשר לחיות כפי שחיים היועצים שלך ולתת לי עצות איך לחיות אחרת.
ואגב: יתכן שנחשון כשלו בתהליך השינוי. אם זה כך - זה משום שלא די חברים היו נכונים לקחת על עצמם את הובלת התהליך ואת הובלת הקיבוץ. האם רונן הוא חבר קיבוץ שיכול היה לקחת בכך חלק? נדמה לי שלא.
הבעיה הקשה של פרזיטים בקיבוצים משתנים היא שהם היו גם פרזיטים בקיבוץ השיתופי. לאחר שהפונדקאי, הקיבוץ השיתופי, מת, אין להם ממה לחיות. זה עצוב וקשה ויש על מה לכעוס.
העתקת קישור