קטר הצמיחה ישאר עם מעט מאד קרונות-עוני. רובם בתהום
הוספת תגובה לדף  שוב ברק? - ברק כראש ממשלה הנהיג מדיניות ניאו ליברלית כמו זו של נתניהו. מי שמציג אלטרנטיבה כלכלית-חברתית אמיתית במפלגת העבודה, הוא אבישי ברוור
שם הכותב:  עשיר בזכות השיתוף
נושא / כותרת  קטר הצמיחה ישאר עם מעט מאד קרונות-עוני. רובם בתהום
תוכן ההודעה:  אינני יודע אם "ירון" שהגיב כאן בתגובה מס. 5 ש"צמיחה היא התשובה", הוא ירון זליכה, החשב הכללי במשרד האוצר, או ירון רייכמן, מנכ"ל "ברית פיקוח לקואופראציה ", יו"ר ועדת המיסוי הקיבוצית, ונדמה לי שגם הבן של- מ"קיבוץ" גליל-ים/הרצליה. אבל בעצם זה לא משנה, כי שניהם בעלי אותה השקפת-עולם חברתית-כלכלית-עיסקית: העשירו יותר את העשירים כבר, ומהפרורים הרבים יותר שינשרו משולחנותיהם יוכלו להיות ניזונים יותר מהעניים המשתרכים-נגררים בעקבותיהם! אותה השקפת-עולם שתוצאתה הבטוחה - העשירים יתעשרו יותר! תוצאתה הפחות בטוחה, שאפילו "ירון" אומר עליה "חכו עוד שנה-שנתיים", שבעקבות "קטר הצמיחה" וקרון-המחלקה הראשונה הצמוד אליו, עם כל המקומות השמורים-מרופדים לעשירים ומקורבים שבו, יגררו-ימשכו גם יתר הקרונות, קרונות פשוטים עם ספסלי-עץ קשיחים, ל"עמך". ואם בעוד שנה-שנתיים עדיין יעמדו קרונות הפרולטריון באותה נקודה על מסילת-החיים, או אולי כבר ידרדרו לתהום שבצידה, כאשר "קטר הצמיחה" ממשיך לדהור אל עוד יותר עושר - מה יגיד "ירון" אז ? "אופס, טעיתי ?". מה בעצם יהיה איכפת לו אז, שאת מחיר הטעות לא ישלמו הוא או שאר העשירים, אלא כל העניים שנשארו מאחור, אפילו ללא פירורי-צמיחה ?
צריך לשנות את ה"פראדיגמה" מבית-מרבצם של מילטון פרידמן ומי שרוכב על כתפיו, ב. נתניהו (זוכרים את המשל של ביבי על האיש השמן הרוכב על האיש הרזה ?).
העתקת קישור