פוליטיקאים - הגינותם, עקביותם והצלחותיהם
הוספת תגובה לדף  שוב ברק? - ברק כראש ממשלה הנהיג מדיניות ניאו ליברלית כמו זו של נתניהו. מי שמציג אלטרנטיבה כלכלית-חברתית אמיתית במפלגת העבודה, הוא אבישי ברוור
שם הכותב:  אזרח ער ואיכפתי
נושא / כותרת  פוליטיקאים - הגינותם, עקביותם והצלחותיהם
תוכן ההודעה:  כותבים כאן - על רקע ה"פריימריס" המתקרבים במפלגת-העבודה - שברוורמן הוא האיש, או שעמיר פרץ הוא האיש, או אהוד ברק, או עמי אילון או דני יתום, ואופיר פינס גם... ו"אוהבים לשכוח" שכולם פוליטיקאים, שסדר-היום המרכזי בחייהם זה הם עצמם, האגו שלהם והקריירה האישית שלהם. שלא יספרו לי שלכל אחד מהם יכולות להגשים מאוויים אישים וקריירות מחוץ למעגל נבחרי-הציבור. זה נכון, אבל זאת עדיין לא כל האמת. עובדה היא שברוורמן העדיף קריירה של שר (לאו דווקא של חבר כנסת בלבד !) על מישרת נשיא אוניברסיטה, מישרה בה הצליח לכל הדעות ! עובדה היא שאהוד ברק חוזר ממחוזות רחוקים של "עשייה לביתו" אל הביצה הפוליטית! עובדה היא שעמיר פרץ שהצליח להעלות לסדר-היום הציבורי ענייני עובדים ועניינים חברתיים אחרים, כשל בבואו ליישמם בפוליטיקה הממלכתית! עובדה היא שכשלונותיו האזרחיים של אהוד ברק מאפילים על הישגיו הצבאיים, לפחות על אלו הרשומות בספר אגדות-צה"ל ! נכון שלחובתם של דני יתום ועמי איילון רשומות גם "פאשלות" לצד ההצלחות שנרשמו לזכותם. ועובדה היא גם שאופיר פינס היה עקבי והגון ו"שקוף" בעמדותיו, החל מימיו כשר-הפנים, אם לא נחזור עוד יותר לאחור, ועד התפטרותו מהממשלה בימי מלחמת לבנון השניה, לה התנגד "בפנים" ומחוץ לממשלה ! אם תשאלו אותי, למרות שאין לי הכוונה להשתתף בהצבעה המקדימה לראשות מפלגת-העבודה, במי הייתי בוחר אילו השתתפתי, תשובתי ברורה: במי שהוכיח הגינות, עקביות, ושקיפות של עמדותיו התיאורטיות ויישם אותן בהתנהלותו המעשית ! אי-הצלחות אפשר לרשום ב"חשבון האישי" של כמעט כל הפוליטיקאים, ששמותיהם מוזכרים כאן וכאלה שלא (אגב - עמרם מצנע הוא מי שנכשל בדרג הממלכתי, אבל הבין את המשתמע מזה, וחזר לדרג בו הצליח בעבר, ושוב הוא מצליח בו בהווה - בדרג המוניציפאלי. ראו את הצלחתו כיום להרים את ירוחם מן ה"תהום" אליה התדרדרה עד שבא לשם מצנע!)
מי שהשקפת-עולמו כשל
אביגדור ליברמן, יודע לבטח איזה שם הוא ישלשל לתיבת-הקלפי אם וכאשר. תוכו של ליברמן כברו, לא "אחת בפה ואחת בלב". לא כך אפשר להתייחס לברק, יתום, איילון, פרץ וברוורמן. לאופיר פינס כן ! אם יהיו מי שיבחרו בפינס כ"איש שלהם", הם אולי לא ידעו אם יצליח בפועל, אבל הם לפחות ידעו שהם בחרו לא רק באיש, ללא בטחון בעמדותיו בעתיד, ומכאן גם לא במעשיו בפועל, אלא הם בחרו באיש ובדעותיו, שהן דעותיהם שלהם, כאחד! חישבו על זה !
העתקת קישור