כל אחד וחאזרח המצוי שלו..
הוספת תגובה לדף  מפגן אגו - לפי התכנית, הכנס השנתי של הזרם השיתופי הולך להיות מפגן של טפיחה עצמית על השכם. בבעיות האמיתיות של הקיבוצים לא יתעסקו שם
שם הכותב:  מוטקה מהמזרח
מקום מגורים:  מצטרף לג'ון
נושא / כותרת  כל אחד וחאזרח המצוי שלו..
תוכן ההודעה:  כל אחד והאזרח המצוי שלו. זה שאני פגשתי יש בו הערכה לקיבוצים והוא מקווה, לאור מה שרואות עיניו בחברה הישראלית בכלל, שיש לקיבוצים משהו שונה ואחר, מסר של ערך להביא לחברה הישראלית, חוץ מאשר רדיפת הכסף וחיקוי תרבות זרה. הוא היה אומר לאבני וחבריו- אתם לא רוצים, לא מוצא חן בעיניכם, לא נראה לכם ראוי - לכו, למה לכם להרוס מבפנים. כן, זה באמת מכעיס, הנה ישנה קבוצת אנשים שיש להם הווית חיים שונה, קיבוצית, והם לא ממהרים כל כך לפורר אותה, ויש להם הרצון והיכולת להרים ארגון משלהם,ללא כל קבלת תמורה כספית, ןכו, הם אפילו סבורים שיש להם מסר להעביר לחברה הישראלית.
קיבוצי הזרם אינם מתפרקים, לצערו הגדול של אבני. ההיפך, מי שהולך בדרך אל הפירוק הכמעט ודאי הוא הזרם הדיפר' בתנועה, הסיבה שעוד קיבוצים עברו לצורת התנהלות זו בין הוועידות היא שיש בכל קיבוץ קבוצת חברים איטרסנטית שזה מאד מאד כדאי לה.. והיא לא בוחלת באמצעים ולא נותנת מנוח לקבוצה השיתופית, בעזרתה של מזכירות התנועה וחוסר אונים מסוים של הזרם, זה נכון. אבל אם הזרם כל כך שולי וחסר ערך מדוע זה אבני שלנו נלחם בו כל כך ?


העתקת קישור