ג'ון יקירי רך הדיבור
הוספת תגובה לדף  מפגן אגו - לפי התכנית, הכנס השנתי של הזרם השיתופי הולך להיות מפגן של טפיחה עצמית על השכם. בבעיות האמיתיות של הקיבוצים לא יתעסקו שם
שם הכותב:  ארנון אבני
מקום מגורים:  נירים
נושא / כותרת  ג'ון יקירי רך הדיבור
תוכן ההודעה:  ג'ון יקירי רך הדיבור ונוח המזג. אכן אני חושב שיש קיבוצים שמתפרקים. לא נירים בינתיים, ואכן אני חושב שאם יש משהו חשוב לזר"ש לעשות הוא קודם כל להציל אותם ועל הדרך לפטור את המדינה מהמטלה הזו. כולם יחזיקו להם טובה אם יצליחו במשימה הזו. אינני שופט אף אחד שאיננו בקטגוריה הזו ומי שהצליח להוציא יותר בהסדר הקיבוצים - אבראוו, שיחק אותה.
מה לא עקבי בזה למה זה ניראה לך כהעמדת פנים? למה אני צריך לתת לך הסברים למה אני חי בנירים? הגעתי לכאן לפני שהקימו את ניר עוז, ואתה, למרות נועם הליכותיך וונימוסיך הטובים - לא נימצא ברשימת המכותבים שלי, שלפניהם אני מתוודה על חלומותי.
אבל אני יודע מה מקפיץ אותך. אתה כמו אחרים עמוקי מחשבות ורגשות משוכנע שרעיון הקיבוץ שייך לכם, לאורתודוקסיה הקיבוצית. אלף פעמים שמעתי שאלה דומה, "אז למה אתה יהודי?" מפי שומרי חומות אחרים. אני כבר רגיל.
ויש לי גם עצה קטנה, מכיוון שאתה מצוי מאוד במה שקורה אצלנו, אז גם אני יודע משהו על מה שקורה אצלכם. וזו לא שימחה גדולה. גם אצלכם יש לא מעט אנשים שפוקחים את העיניים ושואלים שאלות שלשיטתך אסור לשאול.
עצתי לך, שאת הסגנון שאתה מפנה כלפי - תחסוך מהם. כי אלה האנשים שיושבים היום ומתכננים איך להציל את הקיבוץ שלך. מוטב שתקשיב להם יותר בסבלנות, גם אם זה לא מוצא חן בעינייך. זה יעשה לך חיים קלים יותר ביום שתבוא להגיד להם תודה.
העתקת קישור