תגיד לי -חבר- אתה קורא את אשר אתה כותב?
הוספת תגובה לדף  ההגדה לבית דגניה א' - בשלל טיעונים מופרכים נעזרו אדריכלי ההפרטה בדגניה א' כדי להצדיק את חברת הפערים שיצרו, אך לא היה מופרך (ומשעשע) כטיעון שגור
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד וסין
נושא / כותרת  תגיד לי -חבר- אתה קורא את אשר אתה כותב?
תוכן ההודעה:  לחבר הכותב כאן יד לדעתנו ידע בלתי נדלה במה שמתרחש בקיבוץ המתחדש, מאי שם במאורתו המוסתרת בסבך השיחים של קיבוצו השיתופי הוא חוגג על פתיחותי ושקיפותי, נו זה מיילא, אבל שימו לב למשפט הנדיר שהוא מפיק כאן:"פיטורי חבר בדיפ' סבירים הרבה יותר, במסגרת מהלכי התיעלות שאינם אלא צמצום המערכת הקיבוצית על מנת להקטין את מיסוי הבכירים לרשת האי בטחון" הבנתם את זה? יקטנו מספר המועסקים? ישבו בביתם מובטלים, ומה יקרה לתשלומי רשת הבטחון? אלה יגדלו או יקטנו, אבל מי שיושב לו במאורתו הנוחה מול הכורסא יכול לחרטט ככול העולה על רוחו, אני משוכנע שמספר המפוטרים בשיתופי לא שונה בהיקפו למתחדש, תקראו את מה שאלדד שלם ממעברות (שיתופי) הכותב שעדיף שחבר יישב בביתו ולא יועסק ב"כאילו עסקים" שפרחו לעשרות בקיבוץ של פעם.
אם אתה חושב שכבוד האדם של חבר הקיבוץ נשמר רק בגלל שתקציבו ממשיך לדפוק, אז אין לך מושג על מה אתה מדבר, או שמעולם לא פוטרת מעבודתך, אתה בוודאי מועסק בעבודה חיונית שכזאת, שלך זה לא יקרה, אבל היו לי שיחות עם חברים שפוטרו מעבודתם בקיבוץ השיתופי, ולא ראיתי הבדל של ממש בהרגשתם לעומת חברים בקיבוץ הדיפרנציאלי.
לגבי כמות המקרים של חברים שמסיים חוק לימודיהם ולא מוצאים תעסוקה בתחום שלמדו, אני בטוח שהמספר בגליל הרבה יותר מאחד, אבל עזוב חבר, אתה באמת מדבר בסופרלטיבים ואין לך מושג ירוק על מה אתה מדבר.
לגבי הטיפול במבוגרים ובזקנים, ללא ספק שלקיבוץ השיתופי העשיר שמפנה משאבים אין סופיים לעניין יש יתרון משמעותי על הקיבוץ המתחדש, שסופר את הכסף בזהירות, נכון, זו עובדה ואין עליה וויכוח, נכון חבר, היה גן עדן ללמוד בשיתופי, סיימת צבא, שנתיים עבדת וטיילת בחו"ל לפעמים אפילו ארבע שנים, יצאת ללמוד ע"ח הקיבוץ, חיית כמלך, דירה שכורה והוצאות מכוסות במאה אחוז, חלום של כל סטודנט שלא מגיע מהעשירון העליון, נכון שעכשיו קשים חיי הסטודנט במתחדש, הכול מוטל עליו ועל הוריו, ומי שלא שמר איזו קרן השכלה, קשה לו לממן את האוניברסיטה, ללא ספק שבשיתופי היה ממש כייף, אבל מה לעשות ויום בהיר אחד היה יותר מדי חודש בסוף הכסף, ולאחר מכן היתה יותר מדי שנה בסוף הכסף, ולא נישאר מהיכן לממן את הכול, בריאות, קשישים, לימודים, ו40 וועדות שכול אחת מחליטה להוציא רק קצת...
אז כן חבר, לפעמים פקיד הבנק עדיף על פרצופו החמוץ של חבר שרבת עמו לפני 30 שנה, ועכשיו יש לו הזדמנות להחזיר לך...
עוזי
העתקת קישור