ההבדל הדק
הוספת תגובה לדף  ההגדה לבית דגניה א' - בשלל טיעונים מופרכים נעזרו אדריכלי ההפרטה בדגניה א' כדי להצדיק את חברת הפערים שיצרו, אך לא היה מופרך (ומשעשע) כטיעון שגור
שם הכותב:  חבר
מקום מגורים:  הווכחת הסינית
נושא / כותרת  ההבדל הדק
תוכן ההודעה:  בתוך זרמי המילים והתגובות האינסופי מסולפים לא מעט מהדברים על מנת שיהיה נוח להתווכח עימם.
השאלה איננה ההבדל בין לא מפוטר לאיננו מפוטר, כמו שיודע הסיני מצוין. ההבדל הוא בין מעמדו של חבר הקיבוץ השיתופי למעמדו של החבר בישוב הדיפרנציאלי. פיטורי חבר בשיתופי הוא אירוע נדיר, נכון שזה קרה ועוד יקרה.
פיטורי חבר בדיפ' סבירים הרבה יותר, במסגרת מהלכי התיעלות שאינם אלא צמצום המערכת הקיבוצית על מנת להקטין את מיסוי הבכירים לרשת האי בטחון, גם פשוט כי פחות איכפת, כל אחד לגורלו וגם כי בכירי הקיבוץ, המחליטים, אינם רוצים יותר קיבוץ ושואפים לחיסולו. פתאום התערבב פה ענין ההרגשה, משתמו כל ההוכחות האחרות. איך מרגיש המפוטר. הוא מרגיש גרוע בהרבה בדיפ', שם עליו להסתדר בעצמו אחרי שלושה חודשי מענק הסתגלות. השיתופי - לא נגרע ממנו כלום, גם אם פוטר כבודו כאדם נשמר , אין פגיעה כלכלית בו ובבני משפחתו. במקרה של פגיעה כזו אפילו המולך החדש, פקיד הבנק, לא יעזור. מה עוד שהכל פסול כי פעם האבא ביקש הלוואה ונתנו לו או לא או מה .. לכן הכל פסול. אה, כן, איך שכחתי, גם ההשכלה הגבוהה בקיבוץ כי פעם היה איזה חבר מעמיעד שיצא בגיל מאוחר מדי ולכן לא מצא עבודה או אולי דווקא כן, מה זה היה שם, וכל העזרה ההדדית בקיבוץ כי היה מקרה אחד בגליל של חבר ותיק שמצאו אותו במצב לא טוב ולכן זה אומר שכל נושא הטיפול במבוגרים ובחולים בקיבוץ לא שווה כלום . טוב, מילא , פקיד הבנק יעזור.. ומה היה עם ההלואה אישרו או לא ?
העתקת קישור