לחפ"ש - עדיף פקיד בנק מנוכר מוועדה מנוכרת
הוספת תגובה לדף  ההגדה לבית דגניה א' - בשלל טיעונים מופרכים נעזרו אדריכלי ההפרטה בדגניה א' כדי להצדיק את חברת הפערים שיצרו, אך לא היה מופרך (ומשעשע) כטיעון שגור
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד וסין
נושא / כותרת  לחפ"ש - עדיף פקיד בנק מנוכר מוועדה מנוכרת
תוכן ההודעה:  חפ"ש
לפני 24 שנים עזב אחי בתום השרות הצבאי את הקיבוץ, נשוי ומטופל בילדה קטנה שזה לא מכבר נולדה.
אבא שלי שהוא ממקימי הישוב, ועבד כול חייו לא החסיר יום, בכרם, במספוא ובמפעל, ביקש לעזור לבנו הצעיר שיצא ללא כלום, ללא גרוש על התחת כמו שאומרים, הקיבוץ היה אז במצב מצויין יש לומר, שיתופי למהדרין, אבי היה אז יש להזכיר הרב"ש של הקיבוץ מגוייס רשמית למשמר הגבול, הוא פנה לוועדת חברים וביקש שיתנו לבנו מענק קליטה בחוץ, לא בגין הבן אלה בגין האב, משראה את ההתיחסות, ביקש הלוואה, נדון ונודיע לך אמרו לו "חבריו" לשיתוף לשוויון ולדרך, כעבור כמה ימים מצא פתק בתיבת הדואר, בקשתך נדחתה, למה? כובע.
בצר לו, פנה אבי לקרנות השוטרים, ביקש הלוואה מהפקידה, וקיבל, חמש דקות, לקחה הפרוצדורה, ולבן רווח, אבי? הוא נושא עמו את העלבון שנים.
אז תגיד לי חפ"ש מה יותר עדיף, לקבל את העלבון מפקיד בנק עלום שם, או מחבריך עצמך ובשרך?
תאמר לי עוד חפ"ש כמה חברים מסתובבים עם עלבונות שכאלה ממאה ואחד סוגים שניתנו מוועדות שלעולם מתקשות להחליט לגופו של עניין כי, אחרי הכל, מדובר במישהו שמכירים, תוכו כברו כבר שנים, ואין חבר אוביקטיבי לגמרי לגבי חבר אחר, אז אני אומר לך חפ"ש, שאל את חברי הקיבוצים המתחדשים, ממי טוב יותר נוח לבקש הלוואה, ממנהל הקהילה או מפקיד הבנק, תחזור עם תוצאות, מבטיח?
עוזי
העתקת קישור