שיתופאי וסיפורי חסמב"ה
הוספת תגובה לדף  העושר של שמיר - העושר הגדול של קיבוץ שמיר הושג עוד בהיותו שיתופי, הרבה לפני שעבר לשכר דיפרנציאלי. הדבר היחיד שעשתה ההפרטה היא חלוקה בלתי שווי
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד וסין
נושא / כותרת  שיתופאי וסיפורי חסמב"ה
תוכן ההודעה:  שיתופאי יקר
כמה סיפורי חסמב"ה (חבורת סוד מוחלט בהחלט) עוד נמשיך לשמוע כאן? ומה עניין סיפורי חסמב"ה אלה לעניין הוועדות? מה זה קשור? אההה, יש קשר, נזכרתי, גם בוועדות הקיבוץ זה שמור לי ואשמור לך, גם בוועדות קובע מי החבר שלך, ואם במקרה הרכז או גם במקרה האח שלך או השכן והחבר הכי טוב אז אתה בר מזל.
עכשיו אני שומע סיפורי עליבאבא על השתלטות מנהלים שמביאים את אנשי שלומם, כאילו שזה לא קורה בכול מקום.
לפני עשר שנים, הרבה לפני ההפרטות במקומותינו, מינה מרכז הוועדה הכלכלית את חתנו לרכז ענף חשוב בקיבוץ, לאחר מכן התעלה על עצמו ומינה אותו להיות מרכז החקלאות, למצער לבחור לא היה מושג ירוק אז, ולמרות שהיה בחור מצויין באמת, כשל בשני התפקידים, אז מה זה אומר שיתופאי? שאין אצלכם חבר מביא חבר? מה שטוב לסיירת מטכ"ל לא טוב בקיבוץ?
אז שיתופאי, בגדול הכול בבל"ת, גם במפעלים קפיטליסטים מנהלים מביאים את אנשי שלומם, לא מוצא משהו יוצא דופן, אגב אני עדיין לא מצאתי סיפורים אמיתיים עם שמות של כול סיפורי הסבתא האלה, השמועות פורחות על אוליגרכים המשתלטים על עסקי הקיבוץ בעבור נזיד עדשים, ואני מחכה לסיפור הראשון עם שמות של קיבוץ ואנשים.
עוזי
העתקת קישור