חבריקו! פשוט לא הבנת כלום - מצטער
הוספת תגובה לדף  הכי קל להאשים את השיטה - לא ניתן לדון ברצינות במשבר הקיבוץ, מבלי להתחשב בשינויים שחלו בחברה הישראלית ובגורליות השפעתם עליו ועל תודעת חבריו. ז
שם הכותב:  זוהר
נושא / כותרת  חבריקו! פשוט לא הבנת כלום - מצטער
תוכן ההודעה:  ציטוט:
"כתב עזרא דלומי שהכי קל להאשים את השיטה ובעצמו לא מצליח להתחמק מהצורך להאשים היום את המשנים והשינוי העובר על הקיבוצים ולא חושב לרגע לקחת אחריות על עיוורונו המתמשך וחוסר התוחלת שבחשיבתו קדימה הבונה רחמנה ליצלן על תנועות הנוער."

עזרא במאמר: "לא במקרה מי שחשו ראשונים באבסורד הם דווקא אנשים צעירים שהסנסורים שלהם עדיין טריים ורגישים. לא במקרה קמות הרבה קומונות עירוניות שעיסוקן המרכזי הוא חינוך לסולידאריות; לא במקרה נוצרות "קהילות זמן" וקהילות אינטרנטיות לעזרה הדדית, שחבריהן תורמים ונתרמים בתחומי צריכה שונים; לא במקרה נושא הקואופרטיב זוכה לפריחה מחודשת. אלה ניצנים של חתירה מתוחכמת נגד הרוח,שכל כך מתבקשת בעידן שבו נזקי הקפיטאליזם הגס וההתפוררות שבאה בעקבותיו ניכרים לכל. "

ב. המטבע של ה"מתחדש" נמצא מתחת לפנס השיתופי (סליחה אבל גם בביטוי שלי): ערבות הדדית, דמוקרטיה השתתפותית, "קהילתיות", "אקולוגיה-טבע", מה עוד?
אבל ההבדל הוא שלקחתם את יסודות השיתופי לתוך שיטה קפטליסטית ריבודית, מנוכרת, ויעני מתחפשים בצורה קיטשית (דודו פלמה יסביר לך) ל"קיבוץ".

על גישור הסתירות האלה עוד תצטרכו לעבוד קשה מאד!

אתה לא חסר בינה חבריקו (לא כתבתי את זה), אלא פשוט חסר השכלה, חסר סקרנות (ביקור בספרייה?) ובעיקר חסר יושר אינטקלקטואלי (מסלף דבריי האחרים, לא מצטט במדוייק, מתחייב להביא חזון, להביא 200 תצורות כפריות, מפריח משפטים באוויר ללא מובאות, הוכחות, ביסוס, רק מי שלא יודע מה זה עבודת ספרייה, מחקר, אינו מבין את חשיבות המתודולוגיה הזו, שמכניסה שיטתיות, הוגנות וסדר ב"דיבור" בין הוגים, חוקרים, אקדמאים, סופרים ובין בני אדם בכלל.

אין כאן שום התנשאות, יש כאן רגשי נחיתות (מוצדקים) שלך. אבל בעבודה קשה תצא מזה, אם לא תלך לסדנת "אושו". בהרבה קריאה בספרייה (רק אותך שלחתי לשם, כל השאר כאן יודעים על מה הם מדברים, כולל עוזי, ארנון (בדרך כלל), דודו ומחדשים אחרים.
רק אתה משוויץ בבורותו ומשתין מהמקפצה!


בלבול וסילוף מושגים, הלבנת מושגים, ומניפולציה שלהם (כמו בתהליך ההפרטה בדגניה א' = יצחק בן אהרון, א.ד. גורדון).
כל אלה סימנים מכוערים, שאיש ישר יבחין בהם ויתרחק מהם!

כאן, אני מצטער לבשר לך, אתה ה-מייצג ה-נאמן (וה-יחיד לשמחתנו כאן!) של הבר...-בר... שפת הברברים באזני הרומאים (בר...בר... ככה דיברו) חזור למאמר של אשכנזי בנושא.
הברברים רק חיסלו, והצליחו לחסל ציביליזציות ולא תרמו מאומה לאנושות... תזכור את זה.

מרכיבי ברבריזציה המשתלבות יפה ב"טרנד" (מגמה) הכללי בארץ ובתנועה חסרות חוט שידרה, כבוד, יושר ו"אג'נדה (חזון, תכנית, אופק). תוסיף "כל אחד (חוטף) לעצמו", והנה יש לך מתחדש!

מה להציע לך? לא ברור לך?
אתה לא קורא את שווים?

* קיבוץ-קיבוץ

* סוציאליזם דמוקרטי (קרא את ג'ומס בידיעות 9.3), עידוד העבודה ולא ההון, מדינת רווחה (שחוסלה בארץ על ידי הליכוד והימין של העבודה!)

* קואופרציה חופשית (למד את מערב אירופה, וארה"ב בנושא) יצירת מקומות עבודה, צמיחה כלכלית, צרכנות מאורגנת וחכמה, שיתוף ושיוויון גבוהים בין החברים!

* השקעה ושוב השקעה בחינוך והשכלה (קרא את סידרת המאמרים בארץ על החינוך בארצות סקנדינביה)

* דיבור ברור, מושכל, אמיתי.

אהבה, שמחה, אמת, שלום, אחווה...
ואם תוסיף קצת ידע, קצת סקרנות, זה בכלל יהיה מושלם!
סע בזהירות!
שבת ושלום.העתקת קישור