על וונדרפוגל חבריקו שמעת?
הוספת תגובה לדף  הכי קל להאשים את השיטה - לא ניתן לדון ברצינות במשבר הקיבוץ, מבלי להתחשב בשינויים שחלו בחברה הישראלית ובגורליות השפעתם עליו ועל תודעת חבריו. ז
שם הכותב:  זוהר
נושא / כותרת  על וונדרפוגל חבריקו שמעת?
תוכן ההודעה:  ציטוט מחבריקו:
"כמה עלובה ההתנשאות של מי שזרוק בפח הזבל של ההיסטוריה ובטוח שהוא חכם יותר מכולם ומפלס את הדרך בשפיץ של האנושות.
אבנגרד קראנו לזה פעם נכון זוהר ולרום?"

סוף ציטוט, מומלץ לכולם לגזור ולשמור!

"אבנגרד"? אולי אתה שמעת (וודאי שלא קראת) את המילה ההיא, אני קראתי "אוונט-גרד", הלה, אתה שקורא קומיקס בשורה האחרונה: ""אוונט-גרד"". אני כותב על הלוח, ומשמעותה: קדימה המשמרות או השומרים... מאיפה זה בא? זה בשיעור הבא חבריקו. תלך לספרייה לברר בינתיים.

כתבו לך, תנועות הנוער הישראליות שאבו את השראתן גם (לא רק!!) מה"וונדרפוגל", צופי גרמנים מתחילת המאה ה20 שבין היתר יצאו לטבע (ומצאו שם ביערות מאוחר יותר, את אבות האומה הארית...).

מה חזרה לטבע, אקולוגי, כל המתחדשים הפכו לממחזירי אשפה? עברו לגז, למחזירי בקבוקים חבריקו?
יעני "אקולוגי"?

לגדר את חבר בתקנונים, ובסיווגים, לשים אותו בגדרות ה"פרצלציה", לתת לו תלוש וירטואלי (כי זהירות מס הכנסה!) , לייעץ לו לשכור עו"ד ורו"ח פן ההנהלה תדפוק או תפטר אותו. זה חזרה לטבע?

לפתוח כל יומיים את תקנון השינוי, ואת חוברת המתחדש... להיות תלוי בביורקרטיה פנימית, לייצר ועדות להגנת החבר, לשבור את הערבות הדדית הטבעית (איך מצטט מנור את הרמב"ם? "שמונה מעלות צדקה "השותפות" היא הנשגבת ביותר), ואח"כ לנסות לקבע אותה בתקנות הסיווג? זה טבע זה?

ליצור ניכור בין חברי אותה קהילה ע"י ריבוד כלכלי-חברתי (מהמילה רבדים) ומעמדי מובחן (רבדים רבדים כלכליים), זה טבע, זה?

אנחנו בפח אשפה של ההיסטוריה? חבריקו מרכזיקו? רבדים-רבדים? פרצלציות, תלוש וירטואלי ושקר הכנסות-ממוצע-שיתופי למס הכנסה זה אקולוגי?

שב בספרייה, 3-4 שנים, קרא קצת, מדעי המדינה, היסטוריה כללית ויהודית, כלכלה וסוציולוגיה גם לא יזיקו לך... גם פילוסופיה וגיואגרפיה...

נקה את הנפש שלך מדעות קדומות מחצאי אמיתות, נקה את עצמך מהשנאה לשיתופי, שהוא המקור והבסיס למתחדש, וחזור אלינו לכאן, נקי יותר, טהור יותר,אדם יותר, כי טבעי יותר אצל האדם הוא לדעת יותר, לחקור יותר, לא לחצוץ חייו עם האחר בתקנונים, תלושים, יחסי עובד-לא-מעביד... ערבות-כאילו-הדדית תלויית ועדה.
תלך, תשב, תלמד, תלמד ועוד קצת, וחזור אלינו יותר אוונט-גרדי, יותר וודרפוגלי.

"וונדרפוגל", "אוונט-גרד"?, שני המושגים שעליך לחקור בספרייה ולהביא לפגישה הבא.

שבת נפלאה, אביבית ונינוחה! לכולנו.
אהבה, שמחה, אמת, שלום, אחווה...
ואם תוסיף קצת ידע, זה בכלל יהיה מושלם!
סע בזהירות!
זוהר.
העתקת קישור