מאמר מצויין של עזרא דלומי
הוספת תגובה לדף  הכי קל להאשים את השיטה - לא ניתן לדון ברצינות במשבר הקיבוץ, מבלי להתחשב בשינויים שחלו בחברה הישראלית ובגורליות השפעתם עליו ועל תודעת חבריו. ז
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד וסין
נושא / כותרת  מאמר מצויין של עזרא דלומי
תוכן ההודעה:  הפעם מתעלה עזרא אפילו על עצמו ומפיק מאמר מצויין המנתח נכונה את המשבר שחל בתנועה הקיבוצית.
להבדיל מפלג מור שמחפש את המטבע מתחת לפנס, ועוסק בהאשמת המזכירים, כאילו הם האשמים שהקיבוץ השיתופי נמוג והולך, עזרא הולך לבעיות היסוד, לעובדה שהחברה הישראלית כבר מזמן אינה רואה בקיבוץ ובקיבוצים משהו שיש לחלום או לערוג אליו.
מאז משבר הקיבוצים הגדול שעלה למשלם המיסים יותר מ 18 מיליארד שקל, אנחנו משולים לאותו אחד שאכל דגים סרוחים וגם נזרק מהעיר.
שום דבר שנעשה כבר לא יכול למחוק את החרפה של הסדר הקיבוצים ואת הסיבות להסדר, ולא את הנסיון של קיבוצי המרכז לממש את הקרקעות שהיו בידם, בחכירה, דבר שהביא לבג"צ הקשת המזרחית.
נכון עזרא שהס"ד מתחיל לגלות ניצוצות של התחדשות, ואין ספק שהקואופרטיב הוא התשובה לשותפות ברמה חדשה בין הקיבוצים, ראה מאמרו של אלישע שפירא, אבל לצפות ולקוות שכמה מאות ספורות של צעירים אידיאליסטים בקיבוצים העירוניים ובחבורות, פלוס יואל מרשק, יקימו לתחיה את התנועה כולה, אלה הן חלומות באספמיה.
התנועה הקיבוצית ז"ל כמו החברה הישראלית הסולידרית ז"ל, סובלת מאותה מחלה, וכמו הנגיף החדש שהתגלה, מחלה זו כנראה עמידה לתרופות קונבנצינאליות.
אז עזרא, אם נימה של יאוש מצאת ביוטבתה המעטירה, מה יגידו אזובי הקיר ב 200 קיבוצי השינוי?
אני לצערי לא חולק את האופטימיות הזהירה שבסוף מאמרך, אבל כול זה לא ישנה את העובדה שיפה כתבת.
עוזי
העתקת קישור