כל מילה במאמר של פלג מור-'בול-פגיעה'.וגם פן פוליטי
הוספת תגובה לדף  אורוול בליאונרדו - גברי ברגיל מסביר בשפה אורווליאנית את נפלאות ההפרטה. על-פי שפה זו שכר דיפרנציאלי הוא "דרך חדשה של שותפות ושוויון". תגובה למא
שם הכותב:  אנונימי חושש
נושא / כותרת  כל מילה במאמר של פלג מור-'בול-פגיעה'.וגם פן פוליטי
תוכן ההודעה:  1. כל מילה בתאור ובהסבר של פלג מור על המתרחש בקיבוצים וב'מטה' של "תנועתם" היא לדידי מדוייקת להפליא !
2. ראוי שהמאמר יועתק ויופץ בכנסים האזוריים, הן אלה שביוזמת מטה התק"צ ובארגונו (בעלות המכוסה מקופתו הגרעונית המוזנת ממיסיהם של חברי-הקיבוצים), והן באלה המתכנסים במקביל ביזמת חברים איכפתיים מ'השטח', ללא מימון ובעלות כמעט אפסית ('כנס געש' הראשון שכבר התקיים, 'כנס געש' השני שיתקיים ביום שישי הקרוב - 9.3.2007 ב-13:00 במועדון של קיבוץ גבים), והשלישי - בעמיעד ביום שישי שלאחר מכן - 16.3.2007 ב-10:00).
3. לא אחת מתאונן מישהו כאן, ובכלי-תקשורת אחרים, וגם בעל-פה בדיונים העוסקים בנושא 'עילום-השם', שמי שמתחבא ומסתווה - לא הוגן שיפרסם את דבריו ברבים, וגם לא צריך בכלל להתייחס אל דבריו (נכונים או שגויים), עד שייחשף במלוא זהותו. צר לי להוסיף עדות ולספר, שלאחרונה שוב נקרא חבר ל"ברור" בפני "בכירי" קיבוצו, שנודע להם שהעז לאמר בקול רם, ואפילו - אוי לאותה בושה - לכתוב בתפוצה רחבה דברים שלא נעמו לאזניהם, או שהפה שאמר אותם והאצבעות שהקלידו אותם אינם "נחמדים" וראויים בעיניהם.
4. ובחזרה לעניינם של מזכירי התק"צ, שהם גם ראשי מחוזות מפלגתיים (ומה צר שהם שוקדים לחבר דברים שאינם תמיד שייכים זה לזה): זה עתה נתבשרנו שמחוז הקיבוצים שבמפלגת-העבודה חזר להיות המחוז הגדול במפלגתם עם יותר מ-14 אלף מתפקדים !
לא מזמן גם קראתי שצעירי השומר הצעיר זכו לקבל שוב יצוג קבוע (!) לא פרופורציוני במוסדות מר"צ (כמו 17 האחוז הקבועים של חברים מן הקיבוץ הארצי בועידת המפלגה הזאת, לא חשוב כמה יתפקדו במפקד המתנהל בימים אלה בעצלתיים לקראת סיומו). אבל חשוב לוולוולה במפלגתו (ברק מול עמי איילון), ולברגיל במפלגתו (ביילין מול זהבה גלאון ורן כהן) להציג עצמם כבאי-כוחם ו'מורשי-החתימה' של כך וכך קיבוצים ו"חברים", גם אם יותר ויותר מהם - זקנתם הקיבוצית מביישת את עברם ככאלה.
תארו לעצמכם שבזמן מן הזמנים - קרוב או מעט יותר רחוק - יתברר שמ"בלון הקיבוצים" יצא רוב האויר, ונשארו בו רק 14, או 17 או 40 או 70 קיבוצים בלבד ? קיבוצים של ממש. לא ב"כאילו". בשם מי יבואו הזאב מגדות הכנרת והגבריאל משולי 'עמק -השלום' לטעון ולהתנאות ולהפגש עם חשובי הממלכה, וגם 'לתפוס כסא' במפלגותיהם ? רק בזכות כישוריהם האישיים , יהיו ברוכים ושופעים ככל שיהיו ? הם הרי לא בוטחים בעצמם עד כדי כך. לכן ההשהיות והסחבת והערפול ומשחקי-המילים האורווליאניים (כדברי פלג מור על ברגיל ומאמרו), שאינם אלא מסימניו של פרפור גסיסה ארוך, בגלל
נמק, שהסובבים את החולה בו ומי שמתיימרים להיו רופאיו, אינם מעזים לספר עליו למי שלקה בו. "ששש... לא נעים. זה יכניס את החולה לדכאון שירע את מצבו", נאמר לי רק לאחרונה כאשר ביקרתי מישהו, שכדי לשכך את כאביו מסממים אותו עד שהוא נעשה רפה וחסר-אונים - - - להלחם גם בסיבות האמיתיות שביסוד מכאוביו וקשייו לתפקד. במקום לאפשר לו לחוש ולדעת את האמת של מצבו, שאינו סופני ! - באופן ובמינון המתאימים לאיש ולנסיבות - מקהים את הסימפטומים ואת החושים שניתנו לנו כדי לחוש בהם, על מנת שבעזרת התחושה האמיתית והלא-מוקהית - נוכל לאסוף ידיעה והבנה וכוח להאבק במקור הרעה !
בכל זאת אמרתי לאיש שבאתי לבקרו על מנת לעודדו, את מה שידעתי וגם ראיתי על מצבו, כי מנסיוני האישי אני יודע: אילולי ידעתי "במקרה" את מה שניסו להסתיר ממני בעבר על מצבי הבריאותי שלי - אולי לעולם לא הייתי מצליח להתמודד איתו ולהתגבר על תוצאותיו כמו שהצלחתי !
5. ואחרון: גברי ברגיל לא שכח את תלמודו ואת גירסא דינקותא שלו מימי תנועת-הנוער לבנת-השרוך על כחול החולצה. כבר אז לימדו את יפי הבלורית ולובשות הסראפאן שעל פי הדיאלקטיקה - עד שלא יהיה המצב הכי גרוע שאפשר, אי-אפשר יהיה להיטיב ולשפר אותו. אז ברגיל מניח לבנין הקיבוצי להתמוטט, ופה-ושם מוסיף נגיחה ובעיטה משלו לקירות הקורסים של השיתוף והשוויון. רק אז, לאחר "עולם ישן עדי היסוד (!) נחרימה" - הוא יודע לבטח שנוכל "את עולמנו אז נקימה". ראו את ולדימיר פוטין (לא לנין), המתאמץ להחזיר עטרת השפעתה של רוסיה בעולם ליושנה, כבימי "שמש העמים", "דוקטרינת-ברז'נייב" ושאר סימני תפארתה של האימפריה הבולשביקית שהתמוטטה. 'עוף החול' יקום מאפרו, מאמין גברי ברגיל, ואני בסך-הכל רוצה לקצר תהליכים דטרמיניסטיים, שאין מנוס מהתרחשותם. "נו, שיגמר כבר", מהרהר ברגיל בינו לבינו, "כדי שנוכל ליצור שוב את הרעיון הקיבוצי השוויוני והשיתופי, לתפארת מדינת-ישראל". והשור ממזרח הכנרת מסייע בידו משיקוליו.
העתקת קישור