העיוותים של הייטנר
הוספת תגובה לדף  מתנתקים מהשורשים - התנועה הקיבוצית משלימה בימינו מעגל חיים שלם: משלילת פרנסות האוויר בהן מאסו המייסדים - יוצרי דת העבודה ומקדשי עבודת האדמה -
שם הכותב:  פלג מור
מקום מגורים:  להייטנר
נושא / כותרת  העיוותים של הייטנר
תוכן ההודעה:  דרך נבזית במיוחד מצא לו הייטנר להתמודד עם מאמרים שאינם לרוחו והוא חוזר עליה שוב ושוב - הוא קורא במאמר מה שאין בו, דוחף לתוכו בשפלות טענה שלא נמצאת בו, ויוצא דחוף לשליחותו להוקיע את מה שלא נכתב בו.
קידוש המבנה התעסוקתי של הקיבוץ הישן - היכן זה מופיע במאמר שכתבתי?
התרעתי על תופעה לפיה חבר קיבוץ, בייחוד בקיבוץ הגדול הותיק,הולך ומאבד ענין בחיי היום יום בקיבוצו ובמה שמתרחש בו. לכן מוזכרת שם למשל תופעת ירידת מספר החברים האוכלים בחדר אוכל, נושא שאינו שייך לעולם העבודה. התהליך ככלל מוביל לזה שיש היום קיבוצים שחצרם נראית כרכוש נטוש, ועולה השאלה בשביל מה ובשביל מי יש להמשיך לקיים את כל זה. הפירוק המתלווה בסופו של דבר למעבר למתחדש הוא אז חלק מובן של הליך זה. בפירוש נכתב שמובן מאליו שעדיף השימוש במיכון בן זמננו לעשיית העבודה שנעשתה פעם בידיים- כמו חליבה ברפת וחפירה במעדר.
נאמר שאין כלל חברים במקומות העבודה הקיבוציים כמו המוסך , גם לא בתפקיד המנהל! מה הטעם בחברות בקיבוץ מסוים אם הולכים ומתרחקים מכל מה שנעשה בו (הדבר נכון וקיים גם בשיתופי, אגב,אם כי במידה פחותה ). נכון שאיני מכריז על עצמי בוקר וערב בשפעת מלל טרחנית כחדשני ומודרני, מתקדם ומתחדש כפי שטורח ההייטנר להכריז על עצמו, אבל קידוש המבנה התעסוקתי של הקיבוץ הישן.. הייטנר, אני מתפלא למצוא עצמי באותה סירה איתך בנשאים אחרים, הפסק לעוות !
העתקת קישור