הכנס בעמיעד לא ל'מתחדשים' בלבד !
הוספת תגובה לדף  מתנתקים מהשורשים - התנועה הקיבוצית משלימה בימינו מעגל חיים שלם: משלילת פרנסות האוויר בהן מאסו המייסדים - יוצרי דת העבודה ומקדשי עבודת האדמה -
שם הכותב:  שיתופאי
נושא / כותרת  הכנס בעמיעד לא ל'מתחדשים' בלבד !
תוכן ההודעה:  שימו לב ל'מתקפה התקשורתית' שמתחוללת לפתע כנגד מכתבו של 'צוות סווג הקיבוצים' במשרד 'רשם האגודות השיתופיות' (שהיום - 22.2.2007 - נגמרת הארכה בת 30 הימים למתן תשובה עליו !). מיכי דרורי - בכתבתו של אריק בשן ב'הקיבוץ' של השבוע, כמו גם בכנס הראשון ל"הסברת" 'תקנות הסווג' לבעלי התפקידים ב'מטה אשר', ו'חבר מהמרכז' כאן ב'אתר הקיבוצים', ואני מעז לנחש שגם 'קומוניקאטים' משולחנו של דובר התק"צ בדרכם למערכות עתונים וכתבי/ות רדיו. מדוע ולמה נזעקו 'שועי ההתחדשות' להתגולל על ה'רשם', שסוף-סוף 'הזיז את עצמו' והתחיל לפעול במסגרת סמכותו ואחריותו ותפקידו ?
קראו את דבריו האחרונים של רמי מ'אל-רום', מהראשונים שעשו מעשה, ופנו אל בית-משפט ממלכתי, וגרמו ל'רשם' להתייחס בכלל לפניותיו! מכתב 'צוות הסווג' גם הוא תוצאת פנייתו של רמי, ושל אחרים - למשל למבקר המדינה ולנציב צלונות הציבור (הממלכתי, באין כזה הקשוב במיוחד לחברי-קיבוצים !). רובם פועלים מאחורי הקלעים, בדיוק מן הסיבה ה'פורצת' מתגובתו האחרונה של 'חבר מהמרכז': לא רוצים להיות מוכפשים ומגונים במיני גינויים "אישיים" ומכונים במיני כינויים לא-מחמיאים ! לא סתם מסתתרים חברי-קיבוצים לא-מעטים מאחורי 'מסווים ומסיכות'. לא שמעתם, בנוסף על הגינויים הפומביים כאן ומפי 'שועי התנועה הקיבוצית' מעל במות שונות ובהזדמנויות אחדות - על ה"ברורים" ו"שיחות ההבהרה" אליהם נקראים חברי-קיבוצים אל מזכירי קיבוציהם, אולי ב'מצוות' מזכירות התק"צ, לאחר שנודע ברבים שהם אינם מוותרים על זכויותיהם ומוליכים את חרפת-קיבוציהם עד לרשויות-הממלכה והמשפט ? אני שמעתי על מקרים אחדים כאלה. גם על מחוות של "זלזול" מצד "לישכותיהם" של מזכירי-התק"צ ! אבל נא לא לזלזל: מפי 'יודע-דבר' שמעתי רק השבוע, שרק פעולתם הבלתי נלאית ורוחם הבלתי 'נשברת' של פעילי 'פורום הקיבוץ' (בעיקר מאחורי הקלעים ומעט גם בקידמת-הבמה הציבורית), הרשם' "נזכר" בכמות ה'חומר' שכבר נערמה על 'שולחנו' ועל זאת שמן הסתם צריכה היתה להצטבר שם מזמן ! ויש גם עוד כמה 'פעולות מניעה ובלימה מזורזות' שנוקטים באי הבית ברחוב ליאונרדו, שכאשר יתאפשר (ויהיה כדאי ליוזמיהן), בודאי יפורסמו.
לסיכום: "אל תרא ואל תחת אחי יעקב" ! תמיד יהיו הרבים שיתחבאו מאחורי הגב של המעטים, המעזים 'להוציא את הערמונים מהאש' עבור הנפגעים החוששים להפגע עוד יותר אם 'יפתחו את הפה'. במקרה "שלנו" - חברי-הקיבוצים -בעיקר 'מתחדשים' אבל לא רק הם, גם שיתופיים, שכיחידים נתקלים ב'חומה בצורה' כביכול של מוסדות-קיבוציהם ובעלי-התפקידים בהם, בבואם להגן עול זכויותיהם כחברי-קיבוץ וכאזרחי מדינת-ישראל. "יופיטרים מהבית ברחוב ליאונרדו, אתם כועסים ? קרוב לודאי שזה סימן שאינכם צודקים !".ש.
העתקת קישור