ברכת שהחיינו וקיימנו שהגענו לרגע האמת
הוספת תגובה לדף  איתקה שלנו - היכולת לחיות ולהגדיר את חיינו כרצוננו נמצאת בידינו. לנו היכולת להיות "קורבנותיו" של העולם, או שנוכל לעצב אותו לפי מידת רוחנו הכבי
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד סין
נושא / כותרת  ברכת שהחיינו וקיימנו שהגענו לרגע האמת
תוכן ההודעה:  אם הייתי יהודי מאמין כסבי, סבתי והדודים, הייתי הולך היום בבוקר לבית הכנסת שאיננו כאן באישינג, ואומר את ברכת "שהחיינו".
שמחתי על מכתבו של הרשם לקיבוצים, אני מניח שהמהלך ייעשה בשתי פאזות, הקיבוצים יישלחו את בקשתם לשינוי סיווג ולאחר מכן יעבירו את המסמכים בצורה מסודרת, כול קיבוץ יכול להעביר את חוברת השינוי כפי שאושרה ברוב הדרוש, ולהיכנס לשינוי מיידי של התקנון, דבר שנדחה לימי הגשם שאולי לא יבוא.
כמו חבר מהמרכז, אינני רואה שום בעייה לא בתקנות האגודה החדשות ולא בשינויים שמבקש הרשם לבצע בתקנון, ככול שאני מעמיק במכתבו והנחיותיו אני מוצא פחות ופחות הבדלים בין ההתנהלות אצלנו היום לדרישות מכתבו, אולי לרבים מהחברים בקיבוץ השיתופי זה נראה מעט מוזר מה שאני אומר, אבל זו עובדה, מספר הנזקקים לרשת הבטחון נמוך בקיבוץ, והמקורות מגוונים, חלקם מהמיסים של החברים המשתכרים יפה והחלק האחר מגיע מרווחי העסקים, אם תקראו היטב את ההנחיות, לא תימצאו שההנחיות עושות את חייהם של החברים המבקשים סעד, קלים, אינני חושב שיש חברים רבים שיעמדו לפתחה של וועדת החריגים, אבל גם אם כן זה יהיה רשום וברור, נבחן ומזוקק, ולא מרוח ובלתי ברור כמו שזה היה עד היום.
אז אני בהחלט מברך שהחיינו....
עוזי
העתקת קישור