זוהר מסכים עם הניתוח שלך
הוספת תגובה לדף  בין פשרות להסדרים - בוויכוח על גובה חוב, ניתן להגיע לפשרה של "חצי – חצי". בוויכוח על שמירת שבת או אוכל כשר, קשה להגיע לפשרה כזו. אולי עדיף הסד
שם הכותב:  Uzi Ben-Zvi
מקום מגורים:  Amiad-China
נושא / כותרת  זוהר מסכים עם הניתוח שלך
תוכן ההודעה:  זוהר
בגדול מסכים לחלוטין עם הניתוח המצויין שלך, אין לקיבוצים השיתופיים מה ללמוד מהקיבוץ המתחדש לגבי קיבוץ, סולידריות, שיתוף, שוויון ותרבות, יש בכול זאת כמה דברים ללמוד בנושא האין וועדות (רעה חולה קשה בשיתופי), התנהלות כלכלית יעילה (מה לעשות זה הרבה יותר קל אצלנו - אם כי אכזרי לעיתים).
הנושא העיקרי שעליכם ללמוד מאתנו זה מה לא לעשות, פתרון הקסם שהומצא בטרם קיבוץ מתחדש, מין קסם כזה שנקרא "הרחבה קהילתית", החלה ריצת אמוק להרחבות, ובחלק מהקיבוצים מספר התושבים בהן עולה כבר על מספר חברי הקיבוץ, אז זוהר, אתם רוצים לשמר קיבוץ שיתופי עם כול הדברים היפים שאמרת, תשכחו מהרחבה קהילתית, זו הדרך היותר קצרה לסוף הקיבוץ מקיבוץ מתחדש, כאשר יענקלה מההרחבה מחנה את ההאמר הנוצץ ליד הלנסר בת העשר שלך, כשאשתו מחנה את פורשה 911 ליד הטוסטוס של שכנך, אזי כבר לא מדברים על פערים אלה על משהו אחר לחלוטין.
לכן אם מדובר על ללמוד, הרי כולנו בוגרי השיתופי, יש לנו בתוכנו מזכירים והוגי דעות לא מעטים, כך שהתובנות ישנן, לעניות דעתי, הדיונים הם לא על איך עושים תנועה אחת, אלה על איך מתקינים בולמי זעזועים בתהליכים שיבואו ויעצימו...
רשימת הלא באים כמו קיפי, מוטקה מהמזרח, חבר מרכזי, גודלת, אינני מופתע, לעמוד ולדבר לעניין זה הרבה יותר מסובך מלשבת מול המקלדת, מה גם שצריך להביא עוגיות, את הכנס אקיים בכול מספר משתתפים מה גם שאני בטוח שחברי עמיעד בסקרנותם ימלאו את השורות.
אז אם תחליט בכול זאת לבוא, חפש לי את ציפורה הזקנה, מקווה שעזרא יגיע ויתרום לדיון.
עוזי
העתקת קישור