מאמר מעניין של עזרא דלומי
הוספת תגובה לדף  בין פשרות להסדרים - בוויכוח על גובה חוב, ניתן להגיע לפשרה של "חצי – חצי". בוויכוח על שמירת שבת או אוכל כשר, קשה להגיע לפשרה כזו. אולי עדיף הסד
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד וגם סין
נושא / כותרת  מאמר מעניין של עזרא דלומי
תוכן ההודעה:  עזרא
כן הפעם הניתוחים שאתה מביא נשמעים הגיוניים והדרך שאתה מתאר בהחלט הגיונית.
כמה נקודות, בנושא הפערים, לדעתי הנושא יצא משליטה, עזוב מה שאומרים ב"תנועה" הנושא הזה לא סתם לא מופיע בתקנות האגודות, אני מניח שבסופו של דבר ייכנס מס הכנסה למיסוי אישי והמיסוי לפי "קיבוץ" יעלם, כרגע ישנו ניסיון בדרך של מיסוי פרוגרסיבי שמגיע לעתים ל 80% לצמצם פערים, אבל ידוע שמיסוי שכזה לא מחזיק מעמד, מה גם שאם יש חבר שמרוויח 100 אלף ש"ח בחודש (זו משכורתו של מנכ"ל פלסטרו החיצוני) גם מיסוי כזה משאיר לו 20 אלף ש"ח ואני בטוח שזה פער שנראה בעינך בלתי מתקבל על הדעת.
הכנסת השכונה הקהילתית לגדר הקיבוץ מכניסה עמה פערים עצומים בין דיירי השכונה לחברי הקיבוץ, ומי שחושב שלא, אז באמת...תושבי השכונה לא שותפים ברשת הבטחון וישלמו מס מוניציפלי פלוס ארנונה, וזהו, איש לא יבוא בטענות אם המתיישב החדש הוא מיליונר או דלפון, כול עוד הוא משלם מיסיו כחוק.
לכן עזרא יש לצאת מההנחה שבניתוח שלך חסר הפן הזה שהולך והופך לחלק בלתי נפרד מהנוף הקיבוצי המתחדש.
הנקודה השניה, אני בהחלט בעד פילוג, אני חושב שהקיבוצים השיתופיים מדעת (לא אלה הנמצאים שם מחוסר ברירה) יתאגדו יחד עם הקיבוצים הדתיים שעדיין שיתופיים, ויקימו תנועה משלהם, אם הקיבוץ הדתי יכול היה לקיים מוסדות אז גם הזר"ש יכול.הקיבוצים המתחדשים לא צריכים "תנועה" המועצות האזוריות בהחלט מספקות את הסחורה.
החיבור בין מה שהיה קיבוץ למה שעודנו קיבוץ, נמוג והולך, אני רואה את זה כאן בדיונים מרי הנפש בין חסידי השיתוף לחסידי השיוך, וקשה לי להאמין שיהיה מין מצב של ללכת לחצי הדרך, כהצעתך.
הערה נוספת, אני מניח שרוב החברים הקמים לעמל יומם בקיבוצים השיתופיים, לא משקיעים עודפי מרץ בחשיבה אידיאולוגית, רובם שם כי טוב להם, וזה נוח, אפילו קיפי טוען שיש מאות חברים במ"מ אשר הם שיתופיים -שוויונים בנשמתם אבל עננת הכסף העולה מכיוון פלסאון עטפה אותם בערפל שכזה שאינם רואים נכוחה, אז מה יש כאן לומר?
לסיכום, מאמר טוב ומעניין, עם תיקונים קלים בהחלט יכול להוות מעיין מגדלאור זוטא להמשך, אשמח לראותך עמנו במפגש עמיעד, ככה במסע מירושלים לראש הנקרה תעצור לקפה ועוגייה, תפגוש גם כמה חברה נחמדים, אז אתה מגיע ב 16 למרץ, סיכמנו?
עוזי
העתקת קישור