לזוהר - לא בקיצור אבל חשוב
הוספת תגובה לדף  בין פערים למקלחת משותפת - הוויכוח הממשי על עתיד הקיבוץ נוגע לפערים שבין החברים ובין הקיבוצים. החזרה אל חטאי המקלחת המשותפת ואל עריצות הקולקט
שם הכותב:  עוזי בן צבי
דואר אלקטרוני  uzi@amiad.com
מקום מגורים:  עמיעד - סין
נושא / כותרת  לזוהר - לא בקיצור אבל חשוב
תוכן ההודעה:  זוהר, אם נלך רחוק לטענתו של קיפי/אבנר נגיע למצב שבו אין דיבור בין שני המחנות השיתופי/שוויוני/ס"ד מזה לבית המתחדש/מופרט/קפיטליסטי מזה, טוען קיפי דנן, שאין חיבור בין מי שחושב כמוהו לבין מי שחושב כמוני, ואם אין חיבור, עדיף לא לדבר כלל, אי הדיבור יאפשר למחנה השיתופי להיסגר בדלת אמותיו ולא להיפגע מרוחות השינוי העשויות לנשוב מהמחנה האחר.
לפי התאוריה הזו היו עוד גרמניה וצרפת טובעות בדם ולא חברות בברית נאטו מחד ובאיחוד האירופאי מאידך.
אתה מציע כאן לדני להוריד פרופיל ולא לקחת חלק פעיל בארגון כנס געש 2 (עמיעד 1), מוזר אתה ממש זוהר, אם אמנון שמוש יבוא וישא דברים, אתה חושב שזה יהיה בזכות ההתחדשות? אורי הייטנר? או דני? אני חושב שיש שני דברים שהם שונים מאוד במהותם, ועל זה כתב דודו ב"אני" ובאנחנו...ישנו האנחנו שזה הקיבוץ המתחדש, המימסד וכול שקשור אליו, וישנו החבר הבודד, אם אתה סבור זוהר שהמצוקות השתנו בגדול בין השיתופי למתחדש (נכון להיום) אתה טועה, מפגשים כמו געש ועמיעד, נועדו לחבר את החברים במתחדש למציאות חדשה, שבו הם תורמים ממשכורתם ביודעין ובמודע לטובת רשת הבטחון, בשיתופי אף אחד לא שואל אותם, כאן שואלים, ומאשרים באסיפה, לעניות דעתי, סיכויי ההשרדות של הרשת אינם בחוקים ובתקנות שניתנות לביטול מהיום מחר, אלה במודעות וברצון, מודעות ורצון יגיעו במעורבות, נדמה לי שהיום זוהר, המצב ברור, רוב רובה של התנועה מתחדש, איש לא עשה סקר שביעות רצון ממה שקרה, אבל אנחש לאור הידוע לי על שקורה בעמיעד, שרמת שביעות הרצון של רוב החברים, כולל הוותיקים, גבוהה, אז למה דרושים המפגשים? אלה דרושים בכדי שחברים שמרגישים שנשכחו מאחור להעלות את טענותיהם, ולחפש יחד מזור.
קראת כמוני את מה שכתב מעיין מאשדות יעקוב, הוא (בעצמו בצ"מניק) מקווה בכול לב שיהיה מי שייכפה על קיבוצו לתת לו כבצ"מ יותר, תראה זוהר, הקיבוץ המשתנה יצא לדרך ארוכה ומסובכת דרך שרבים לא יודעים את סופה, ואגיד לך את האמת גם אנוכי ודני לא יודעים מה יהיה ואיך יהיה.
התנועה הקיבוצית (אם יש כזו) הולכת בדרך שאין ממנה חזרה ומתרחקת מהס"ד, כול שכונה קהילתית מרחיקה את הקיבוץ שלוקח חלק בדרך זו מדרך הס"ד, אז מה עושים?
מדברים, האנשים המאמינים בס"ד כדרך חיים, יכולים להגיע לכנסים ולהראות לשאר שדרכם נכונה, אינני מבין מדוע כבודו חושב שרב שיח רק בין המתחדשים שבהם תמצא את חבר פשוט, שיתופאי, דודו פלמה, אמנון שמוש, ועוד רבים יהיה שונה מהרב שיח שיתקיים עקב נוכוחתך או נכוחותו של דני?
אינני מסכים עמך בעניין זה ואני חושב שהנטייה הזו להתבדלות לא יישנה דבר בקצב מעבר עוד ועוד קיבוצים לצד המתחדש.
אז תביא עוגיות, ואת שנינותך המפורסמת, ואולי תפגוש סו"ס את חבר מהמרכז.
נחת
עוזי
העתקת קישור