זוהר - עוד לא אשרת הגעתך וגם חבר מהמרכז
הוספת תגובה לדף  איתקה שלנו - היכולת לחיות ולהגדיר את חיינו כרצוננו נמצאת בידינו. לנו היכולת להיות "קורבנותיו" של העולם, או שנוכל לעצב אותו לפי מידת רוחנו הכבי
שם הכותב:  עוזי בן צבי
דואר אלקטרוני  uzi@amiad.com
מקום מגורים:  עמיעד מסין
נושא / כותרת  זוהר - עוד לא אשרת הגעתך וגם חבר מהמרכז
תוכן ההודעה:  זוהר, מימין ומשמאל מלמעלה ומלמטה, לך תדע היכן לשים שכפץ.
תשמע זוהר, הנושא של ההרחבות הקהילתיות זה הנשוא הכי מסובך שהקיבוץ הלך עליו מאז המעבר ללינה המשפחתית, מצד אחד הסיכוי של הרבה קיבוצים לשרידות דמוגרפית היא רק ההרחבה, מצד שני, לך תכתוב חזון להרחבה עם קיבוץ.
אצלנו יושבת חבורה גדולה של חכמי הישוב, צעירים וותיקים לנסות ולכתוב את החזון של ההרחבה הקהילתית בעמיעד, אני מאמין שזו בעייה סופר סבוכה שרק ביד אמן ובנחישות ניתן לנווטה לחוף מבטחים, כול כך קל לפוצץ את המצב החברתי בית ההרחבה לקיבוץ, אבל המטרה הרי הפוכה.
אזי כפי שציינתי לכתוב את החזון של המתחדש מבלי להתיחס להרחבות זו שטות, ולכתוב חזון על איך זה יעבוד בפועל? אולי יש לך כדוקר בדולח אחרי שיפוץ? אני בשלי רואה ערפל, והרבה...
ניתן לחלום ולטוות חלומות, אבל צריך להיות פרקטי, החברה (גם בני משק) שיגורו בהרחבה יבואו לחפש איכות חיים, הפערים בהכנסות יהיו עצומים, גם מיליונרים יכולים לגור בהרחבות, ולמצוא את הדרך והחזון זו משימה שצריכים לה הרבה חכמים ולא אחד או שניים.
אז בואו לעמיעד ב 16 לחודש, אני עושה מאמץ לגייס את אמנון שמוש, אין לי מושג עד כמה הוא נייד, מכול מקום, אתם זוהר וחבר מהמרכז, הגיע הזמן למפגש...לא???
בלי מכות, חוץ מזה הידים שלכם ימלאו עוגיות...
אז להתראות בעמיעד ב 16 למרץ.
עוזי
העתקת קישור