יציאה מהמשבר בדרך שיתופית - לציפורה
הוספת תגובה לדף  בין האני והאנחנו - צריך שהאנשים שלמדו לומר "אני" ומעוניינים עדיין בשיתוף, והאנשים שעוד אומרים "אנחנו" והם חפצי חיים של תנועה, ייצרו ביניהם איז
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד - סין
נושא / כותרת  יציאה מהמשבר בדרך שיתופית - לציפורה
תוכן ההודעה:  ציפורה היקרה
לקרוא אותך תמיד לעונג לי כי את מקפידה ומבהירה את דבריך, למען האמת נהנה אני לקרוא גם את חבר מהמרכז, שנראה לי גם הוא איש ספר מיושב בדעתו, ויודע מה הוא רוצה מאיין הוא בא ולאן הוא הולך.
לגבי יציאה מהמשברים בדרך שיתופית, ראה זה פלא כול השמות שהעלת כאן, מעברות, משמר העמק, סאסא, בארי, הם כולם מהקיבוצים העשירים בתנועה, אינני יודע מתי מעברות היתה במשבר כלכלי או בארי, אבל בוודאי שזה היה מזמן, הרבה לפני המשבר הקיבוצי הגדול.אני כרגיל יכול לספר על קיבוצי הקט, זה השוכן למרגלות הרי צפת הנישאים, לצאת מהמשבר בדרך שיתופית? המשמעות היתה להמשיך בדרך שיתופית, הרי את הכול כבר הפרטנו לפני השינוי ה"גדול" את הדברים שאמורים היו לפתור את המשבר בדרך שיתופית, את זה כבר עשינו, ומזמן, חדר אוכל וחשמל, מכבסה ורכב, הכול הופרט, אז מה בכול זאת היה ניתן עוד לעשות כשהפכנו לחדלי פירעון? אינני יודע, אנחנו בחרנו בשינוי, אולי אם המפעל שלנו שהוא בכלל לא רע, אבל בע"מ והיה לו אז כבר שותף חיצוני, היה של הקיבוץ בנוסח הישןוהגיזבר היה יכול לעשות שימוש חופשי בהר המזומנים, ייתכן והיה ניתן לחלץ את הקיבוץ בדרך שיתופית, רק מה לעשות שהתנהגות זו של הגזבר כמעט והמיטה אסון על המפעל, לכן שמח אני שהלכנו בדרך השינוי, כי לא היתה אלטרנטיבה אחרת ציפוירה.
את סיפור המעגלים למדתי בקורס מרכזי ח"ץ בגבעת חביבה ב 1972, לא חושב שמשהו השתנה מאז.
מה שאני אומר לך הוא פשוט, בגליל העליון הולכות וקמות עשרות שכונות קהילתיות, התופעה הזו תשנה ולתמיד את הנוף הקיבוצי, גם במראה וגם בתוכן, הפערים עליהם מקטרים היום יוכפלו וישולשו, זה ברור, לכן אני נותן לזמן לומר את שלו, ונדמה לי שכול הצהרת כוונות כרגע, הן מילים ריקות מתוכן, לכן ציפויירה, טוב לך בקיבוץ שלך? ישמחו בני מעייך, באמת, אנחנו בתוך מבחנת הניסוי, לפעמים חם, לפעמים קר, לפעמים מסריח, אבל הכי חשוב, כול הזמן מעניין.
נחת
עוזי
העתקת קישור