יש לי יום עמוס מאד היום, אז בקיצור חברים
הוספת תגובה לדף  בין האני והאנחנו - צריך שהאנשים שלמדו לומר "אני" ומעוניינים עדיין בשיתוף, והאנשים שעוד אומרים "אנחנו" והם חפצי חיים של תנועה, ייצרו ביניהם איז
שם הכותב:  זוהר
נושא / כותרת  יש לי יום עמוס מאד היום, אז בקיצור חברים
תוכן ההודעה: 
לדודו
כפי שעוזי ציין כאן לפני, התפתחו שרשורי דיונים מרתקים באתר, ואפילו על רמה, בעיקר בזמן שציפורה השתתפה יותר.. (איפה את ציפורה?). יכול להיות שאז לא נכנסת לשווים דודו, או לטקבקים של אתר הקיבוצים בכלל, בכל מקרה דובר רבות על רוב הנושאים: על שיתוף ושייויון, וחופש, ואחווה (סולידריות),והמתח ביניהם בקיבוץ. על ה"שינוי" שיצור מעמדות כלכליים/חברתיי מובחנים בקהילה קטנה, על הדיסוננס-הקוגניטיבי אצל מתחדשים, על הצורך בהגדרת "חזון" לקיבוץ המתחדש, ועוד ועוד.
הדברים רשומים.
אבל, לדעתי, דודו, עם כל הכבוד לעצמנו כאן (נו...), אני בכל זאת חושב שמפגש רגוע ונינוח על כוס קפה היה יכול להניע חברים לבוא להפתח, לדבר, לשוחח ואולי גם ליצור מציאות.
אתה מבקש לשוחח עם השיתופיים, כי "דיאלוג עם מתחדשים יש לי עד מעל לאזניים..." משיב לעוזי.
אינני יודע מה מטרתך בלשוחח "אתנו", השיתופיים.

תראה דודו, העניין איננו סימטרי בכלל.
כל הכוח בשנים האחרונות כוון ונוצל למען ה"שינוי", אמצעי התקשורת הקיבוציים, פעילים ומחלקות התנועה, המטה לשיוך דירות, המעגל המתחדש, המלווים האזוריים שבאים לקיבוצים שיתופיים ודוחפים ל"שינוי אורחות חיים" (מכבסת מילים...), פרסומים שבועיים עד לפני שנה על טבלאות הקיבוצים, כבשנו עוד מוצב ועוד עמדה (ישיעהו גביש, המכון ליעוץ ארגוני). הזרש במגננה, עם אמצעים דלים (פורסם בזמנו על 300 ומשהו א' שקל...) סרבה לפילוג... וסייע רבות בועדת בן רפאל להגדרת הקיבוץ המתחדש, במקום שנתן טל נתקע, הסיפור הוא ארוך ודי מייגע. כאשר בס"כ תוכן הקמפיין היה רדוד ועמום בתכלית ופנה במתכוון אל הרובדים הנמוכים של החברים.
היטיבה, שוב, לתאר אותו ציפורה, בכמה טוקבקים ארוכים מאד שלה: "לו עוזי מזכיר התק"צ", "על הקילרים והשופרים", על "הדיסוננס" אצל המתחדשים בעצם קיומם של השיתופיים וכד', כדאי לך לקרא אותם.

יש שיתופיים הטוענים שהפרטת השכר הוא קו פרשת המים, והכינוי "קיבוץ" ליישובים המופרטים אינו אלא גנבת דעת וסילוף מכוון, יש כאלה ש"נונתים" צ'אנס למתחדש כקיבוץ קואופרטיבי (אלישע שפירא, אני הקטן וקולות נוספים)... פורסם שבצוותים על עתיד הקיבוץ השיתופי, עזרה בין קיבוצים וכד' אלישע צירף חברים מתחדשים לצוותים (אני מקווה שיפורסמו דוחות על פעילות הצוותים האלה).

כפי שאמרתי, כאשר כל המנגנונים הגלוים והסמויים שוללים את השיתופי כהצדקה ל"שינוי" (מבלי להציע חלופה מעמיקה למתחדש כ-קיבוץ) לא נכון עובדתית וגם לא הוגן לקרא לשיתופיים "מלחמתיים". (זה מזכיר לי את הקוזאק הנגזל).
חשבתי שהדיון הוא בין המתחדשים על "מה רוצים", על אנשים שמעוניינים לכתוב בעצמם את "הנרטיב" של המתחדש, ולא לתת ל"גורל" (סתם מילה, במקום סטיכיה) להוביל אותם. אבל, שוב, גם דיון פתוח לכולם עשוי להיות פורה ורציני במפגש פיזי בגליל העליון היפהפה!
תזמינו לכנס את אמנון שמוש, שטען שהתנועה יצרה שתי תנועות: תנועה קפיטליסטית ותנועה סוציאליסטית, וטען שיש עוני בין ותיקי הגלה"ע, תזמינו את אסא מרום, פנסיונר מקיבוץ דן... תשוחחו על "המתחדש לאן", מה רוצים, איך רוצים, אני בטוח שיבואו גם שיתופיים.
בברכה, זוהר


העתקת קישור