מתי גולן, איכות השיח והמתחדש גם
הוספת תגובה לדף  בין האני והאנחנו - צריך שהאנשים שלמדו לומר "אני" ומעוניינים עדיין בשיתוף, והאנשים שעוד אומרים "אנחנו" והם חפצי חיים של תנועה, ייצרו ביניהם איז
שם הכותב:  זוהר
נושא / כותרת  מתי גולן, איכות השיח והמתחדש גם
תוכן ההודעה:  דודו וחברים, שלום!

הקטע הבא מדהים וקשור (אסוסיאציבית) לכתיבה כאן:

מתי גולן כתב בגלובס 9/1:
"כשזה קורה פעם אחת, אומרים: "נו, יכול לקרות". פעם שנייה, כבר מגביהים גבה. פעם שלישית, מחייבת בדיקה. הכוונה היא לטעויות שעשה בנימין נתניהו לאחרונה לגבי אירועים עובדתיים."

המקרה הראשון, היה בראיון ל"ידיעות אחרונות", שבו תיאר ביבי איך כילד ראה חיילים בריטים מתאמנים. ביבי נולד ב-1949. החייל הבריטי האחרון עזב את חופי הארץ במאי 1948. ביבי טען, שדיבר על מחנות אימונים שהשאירו הבריטים, העיתון התנצל.

המקרה השני, היה בנאום לזכרו של רחבעם זאבי. ביבי העלה זיכרונות על הישיבה המשותפת שלהם בממשלה בראשותו. אלא שגנדי מעולם לא היה חבר בממשלתו של ביבי.

המקרה השלישי, נחשף אמש (ב') בערוץ 10, כאשר ביבי סיפר, בבלוג שלו, שלפולארד ניתנה אזרחות ישראלית בעת כהונתו כראש הממשלה. אבל למעשה, האזרחות ניתנה על-ידי שר הפנים, חיים רמון, בממשלתו של שמעון פרס.."

לינק למקור:
http://www.globes.co.il/serve/globes/printWindo...

למה נזכרתי בקטע הזה?

כי נדמה לי, ויסלחו לי החברים, שב'שיח כאן' נתקלתי גם במקרים של 'הוצאת דברים מהקשרם', 'אי-דיוקים' (תמחור במפעלים שיתופיים ומשכורות), הבאת נתונים לא נכונים לא בדוקים ותמיד בכיוון אחד (מס' קיבוצים שביצעו 'שיוך דירות), מקורות ההשראה אידיאים והתשתית הרעיונית היהודית-ציונית והסוציאליסטית בכלל של חלוצי הקיבוצים, שהתחילו אחרי ייבוש הביצות' ועוד דוגמאות רבות...
מעניין שעיוות הנתונים, המספרים, ה'תגליות' נוטים תמיד לצד אחד...

אני מאד בעד מפגשים פיזיים, כתיבה מסודרת ואמינה באינטרנט, הרחבת 'מפנה' לבמה רעיונית-קיבוצית, כהצעתו של דני (אבל מפנה מופיע רק 3-4 פעמים בשנה! לא מתאים לקצב שלנו...).
'התכוונות' המשתתפים חייבת להיות כנה, אמינה, עקבית. אחרת חבל"ז.

עוזי יהיה בארץ במרץ, יש זמן לארגן משהו בגליל, אז קדימה, זה חשוב וודאי שמעניין. אני מתחייב לא לבוא. כי לא מבין במתחדשים. אבל אם תפרסמו ותארגנו וודאי יבואו חברים רבים.
חוסר היכולת או הרצון להיפגש עשויה לחזק את התזה שלי, עליה כבר כתבתי כאן, ששינויים, הפרטות, הגדלת פערים, גלישה לסתם יישובי "לינה", הכל נעשה בהתחלה בחצוצרות גדולות (השופרים נגד השיתופי והבטחות לעולם טוב יותר) ואח"כ הביצוע נעשה בשקט בשקט ע"י יועצים של 200.000 ש"ח... ללא שיח ציבורי, ללא דיון וחשיפת הבעיות למען פתרונם...

אם אין שום מקום בו אפשר לקרא על התלבטויות המתחדשים, לא נייר, לא אינטרנט, לא במועדון כפר הנשיא, או אחר...
כנראה שאני (לצערי!) צודק.
ותאמינו לי שאני לא רוצה להיות צודק!

דודו, במאמר שלך אין פתיחה לשיח, יש הזמנה לשיח.
כשתציב שאלה, עמדה, רעיון ותציג אותו כפתיחה, בבקשה.
וחוה, המורה שלך כנראה שצדקה, כי הנה אתה כותב יפה מאד! (חבל שלי לא הייתה מורה כזאת!).
בברכה זוהר!


העתקת קישור