אף נציג של צהל או הממשלה לא בא. כמה קיבוצניקים?
הוספת תגובה לדף  תלויים בזכריא - את עתיד החברה הפלסטינית וזהותה, את גורלו של כל תהליך מדיני, קובעים הרבה מלכים קטנים השולטים בחברה זו - מג'נין עד חאן יונס ומעזה
שם הכותב:  אבא של חיילים
נושא / כותרת  אף נציג של צהל או הממשלה לא בא. כמה קיבוצניקים?
תוכן ההודעה:  חצי שנה לחטיפה: אף נציג רשמי לא הגיע
יום שישי, 12 בינואר 2007, 14:42 מאת: מערכת וואלה!
http://news.walla.co.il/?w=//1040090
שיירת הרכבים לציון חצי שנה לחטיפת החיילים הגיעה לזרעית, בתום טקס בו נשאו דברים בני המשפחות. נעם שליט: שבענו מהבטחות

נעם שליט, אביו של החייל החטוף גלעד שליט אמר היום בעצרת לציון חצי שנה לחטיפתם של החיילים, כי הבנים לא הלכו לחפש הרפתקאות מפוקפקות, אלא הם נשלחו על ידי ממשלת ישראל וצה"ל לגבול הצפון והדרום להגן על מדינת ישראל. "לצערי עקב כשלים של המערכת הצבאית ואלה המופקדים עליה, אודי אלדד וגלעד נחטפו משטחה הריבוני של מדינת ישראל. הכשלים היו כתובים באותיות גדולות על הקיר ועדיין לא נאמרה המילה האחרונה". לעצרת ולאירועים לא הגיע אף נציג רשמי של הממשלה, הכנסת או צה"ל. כך דיווח כתב הארץ, ג'קי חורי.

באירוע שהתקיים בישוב זרעית, על גבול גדר המערכת השתתפו מאות אנשים שהגיעו במסע מאורגן שיצא מירושלים דרך הקריה בתל אביב, שם הופקד מכתב לשר הביטחון עמיר פרץ, בתי החטופים, ומשם דרך מצפה הילה וכביש הצפון, אל נקודת החטיפה של אהוד ואלדד.

עוד אמר נעם שליט, כי המשפחות שבעו הבטחות ודיבורים, "וכעת אנחנו תובעים נחישות, תושייה ויצירתיות, ובעיקר תוצאות". שליט ציין כי הזמן לא פועל לטובת הבנים, "ואנו תובעים את החזרתם לאלתר, גם במחיר כואב שנצטרך לשלם". שליט הוסיף כי אין מחיר לחיים של שלושה לוחמים שנשלחו לחזית. "מנהיגי המדינה בעבר הלא רחוק הוכיחו את העיקרון הזה יותר מפעם אחת, וגם בהלכה היהודית אין מצווה גדולה יותר ממצוות פדיון שבויים".

גם בני משפחות גולדווסר ורגב קראו להחזרתם לאלתר של בניהם וביקשו ממשלת ישראל והעומד בראשה לעשות הכל כדי לסיים את הפרשה הכואבת הזאת. "אנחנו חיים בחלום רע שלא נגמר, ואי אפשר להתעורר ממנו", דברי נעם שליט בעצרת.

דרור, חייל מהפלוגה של אהוד גולדווסר אמר בעצרת כי גם כשלמעלה מתעסקים בקטנות, "העם בארצנו צריך לזכור שאנחנו פה בזכות העם, ולא בגלל המנהיגות. ולמרות זאת, לא אבדה תקווה".

במהלך העצרת הוגשו להורי החטופים מכתבים מילדי הגן של זרעית וחצור הגלילית, וכעת עושים באי העצרת את דרכם בכלי רכב פרטיים ובאוטובוסים מאורגנים אל נקודת החטיפה על גבול גדר המערכת כשהם מלווים על ידי כוחות צה"ל, המאבטחים את הגזרה.
העתקת קישור