דודו אני בעד דיון נוקב! הנה משהו לבינתיים
הוספת תגובה לדף  בין האני והאנחנו - צריך שהאנשים שלמדו לומר "אני" ומעוניינים עדיין בשיתוף, והאנשים שעוד אומרים "אנחנו" והם חפצי חיים של תנועה, ייצרו ביניהם איז
שם הכותב:  זוהר
נושא / כותרת  דודו אני בעד דיון נוקב! הנה משהו לבינתיים
תוכן ההודעה:  לא נכנס לפולמוס על המאמר, בפעם אחרת, אולי.

בסיכום שלך ולעצם העניין דודו, אתה מציע שיחה, דיון נוקב, ואני בעד.

אני בעד לשוחח, אבל אני חושש, ממש חושש שאז יבואו כמה 'חלוצים מתחדשים' ויגידו: 'אתה פסה, פויה שיתופי, היום אין אידיאולוגיות, היום יש הפרטות, ניו אייג'... 'אהבה, שלווה ושלום' ו'אנחנו החלוצים'! מזה אני חושש. שזו תהיה הרמה, היחס, הדיון!

ובכל זאת, אני בעד דיון, דיון פתוח ענייני.
דיון שבכל שלב עולים למדרגת דעה ודעת יותר גבוהה, שאין צורך לחזור שוב שוב על אותם הדברים, דיון שכולם מקשיבים ולומדים מכולם.

דודו, אני בעד דיון בו אפשר להביא מובאות וציטוטים מבלי להחשב למתנשא, אבל מי שטוען טענה תלושה ממקורות ונתונים אינו רשאי להשתתף (כמו באקדמיה), דיון שאינו סתם 'הייד פארק' קולני, ציני.
דיון בו העובדות המגבות את הדעות מוכחות בנתונים גלויים וזמינים לכל.

אני בעד דיון דודו, קבע אתה את חוקי ה- debate, כמו בליגות האוניברסיטאיות באנגליה, דיון עם כללי משחק ברורים ופשוטים.

תתחיל את הדיון דודו, כאן 'למטה' במדור הטוקבקים. אני מציע פתיח לדיון (עד אשר תציע אתה את המסגרת לדיון, את הכיוון ואת הפתיח, את ההנחייה).

הנה משהו לבינתיים:
אני מקבל שרוב רובם של הקיבוצים עברו הפרטה, השאלה שלי, בדיון הזה, היא מה מנהלי הקיבוצים המתחדשים עושים על מנת להשאר את קיבוצם המתחדש כקיבוץ (נניח על פי הסיווג), עם כלים לערבות הדדית, סולידריות פנימית וחיצונית, יצירה תרבותית וחינוכית ייחודיות, לאורך שנים (ולא כתרגיל לתהליך השינוי).
איך מבטיחים מקורות לרשת הערבות ההדדית לאורך זמן? (לדוגמה).
מה המודלים המוצעים לשיתופי פעולה בין קיבוציים?

האם אתם, המתחדשים (פנייה לחברי דיון העלומים בינתיים) רוצים להישאר 'קיבוץ?
איך אתם 'משרטטים את המתחדש ל-10 20 שנה קדימה, את השיתופי? איך רוצים שהם ייראו?
איך הם מבססים ומעמיקים את הערכים הס"ד האלה שלהם?
מה 'הנריטב' (במונחים פוסט' ) שלכם 'כל אחד לעצמו ולדרכו ומה זאת 'קהילתיות מתחדשת'?

תודה על ההזמנה לשיח דודו, אני מאד בעד הדיון הנוקב, אני בא לדיון וממתין לך ולאחרים. הכסאות מסודרים בעיגול, קח את ההנחייה.

(לא ראיתי בעיתונים במשך שנים מאמרים או משהו מעמיק בנושא המתחדש, אולי פספסתי ואשמח שתעדכנו אותי בלינקים למאמרים אחרים. בכל אופן כל ה'שיח' של המתחדשים נסוב סביב שלילתו של השיתופי, ובאמת אשמח מאד אם היוזמה שלך תצליח!)
זוהר
העתקת קישור