זוהר - אינני שופט את רונן - כי לא צריך
הוספת תגובה לדף  המלחמה היא על הקפיטאל - הניסיון להסיט את הקרב על עתיד הקיבוץ לכיוון אידיאולוגי הוא הסחת דעתו של החבר התמים. המלחמה האמיתית ב"קיבוצים המתחדשי
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד - סין
נושא / כותרת  זוהר - אינני שופט את רונן - כי לא צריך
תוכן ההודעה:  זוהר
הנושא של רונן באתר של NFC הוא סיפור אחר מאשר אצלנו באתר, יואב יצחק לא בדק בציציות של רונן ולא היה לו סיבה לבדוק, הוגש לו מאמר כתוב היטב, הוא הכניס אותו, אני מסכים עמך לגבי איכותו של האתר...
מה לעשות ואני בן אדם, זוהר, אינני סופר מתוחכם, אבל כאשר אני מקבל מיידע מכלי ראשון לגבי התנהגותו והתנהלותו של רונן דנן כלפי קיבוצו עת היה שיתופי למהדרין ועת הפך למתחדש, אינני יכול להפריד את האיש ממאמריו, הרבה חברים אומרים לי שאין זה שייך, אז בידו האחת הוא כותב עלינו ובידו השניה עושה בדיוק ההפך, תתיחס ליד הכותבת בלבד אמרו לי, זה רק מקרה שהיא מחוברת לאותו הראש...לא יכול.
עכשיו לתוכן דבריך, נכון שהשינוי מביא חהתיעלות ולהורדת הוצאות, שים לב למעגן מיכאל, מבצעת הפרטה עמוקה בכדי ליעל את מבנה ההוצאות, אין ברירה, נכון שבמתחדש זה הולך עד הסוף, והניהול הזה מביא בהחלט להקטנת ההוצאות הציבוריות בצורה דרסטית, וטוב שכך, בעני לפחות, לגבי רשת הבטחון, אין לי מושג כמה מחברי קיבוצי "נהנים" מהרשת, אני בטוח שזה סוד די ידוע במדרכות, ואני בטוח שכול משפחה העושה שימוש ברשת איננה מרגישה בנוח, ממה שלמדתי על קיבוצים יותר ותיקים מאיתנו בצד השינוי, מספרו של אלו (המשפחות הנהנות) הולך וקטן עם הזמן, ולו רק בגלל שבכדי לקבל את הכספים מהרשת אתה צריך להיחשף ולחשוף ברמה כזו, שזה באמת לא הכי נעים, לאף אחד, אני אישית חושב שלרשת הנובעת ממיסוי עצום ורב של בעלי השכר הגבוה, אין עתיד, מה גם שעם צמצום השימושים לא תהיה סיבה להחזיק אותה ברמה של היום.
לגבי תקנות הסיווג, ראה זוהר, התקנות יאכפו על הקיבוצים, אם על ידי בג"צ ואם על ידי הרשם, התנועה היא לא ממש פונקציה מול הקיבוץ הבודד, וגם תקנות אלו לא יאחזו מים זמן רב, תבוא וועדה אחרת ושר אחר, וכול העניין יימוג, זו דעתי וייתכן ואני טועה, אבל אני מסתכל ריאלית על התהליכים וכך זה נראה לי, בעיקר בגלל השכונות הקהילתיות.
אינני יודע מדוע אתה טוען שאין שיוך לפי 751, אני יודע שקיבוצי הולך לשיוך לפי 751 בדיוק כפי שהלכו הקיבוצים לפנינו, אני לא חושב שזה שיוך וירטואלי אלה שיוך ממשי ביותר בדיוק כמו בקדרים שכנתנו.
בנושא הפערים, נו באמת זוהר, אתה לא נאיבי, ממש לא, בכדי לכפות את נושא צמצום הפערים בקיבוצים דרוש קוסם, לא נראה לי שאורי גלר יספיק, מישהו יותר רציני, מדוע? מפני שאני סובב לי בכול העולם, ביקרתי ברבות מארצות הגלובוס, בכולן ראיתי פערים עצומים, פערים שלידם הפערים בקיבוץ מתגמדים בשישים.
למה זה קרב אבוד זוהר, נחזור לשכונה הקהילתית, אצלנו היא אמורה להשתרע בין שורת הבתים המערבית להר עמיעד ממערב, ובין שורת הבתים הצפונית לגבעת הנוריות מנוחתה עדן...
רואה אני בעיני רוחי את בתי השכונה, הווילות, עמיעד ממוקמת במיקום מצויין כך שיש להניח שהחלקות יימכרו במהירות, גם הרישום בטאבו אצלנו יחסית פשוט כי הקרקעות רשומות בטאבו על שמה של עמיעד ולא על שם המינהל.
אז תחשוב על מי שגר שם, אנשים שחלקם ישתכרו סכומי עתק, ישלמו מיסי קהילה ללא רשת בטחון, מה בדיוק ההבדל בינם כשילדיהם בגנונים ובבתי הילדים "שלנו" ולחברי/שכני משמאל, שכרופא מומחה מרוויח כמו אחד מהם?
אנחנו נמצאים מבחינתך בקצה העליון של המורד, מוכנים להתדרדר לתהום, מבחינתך, מבחינתי זוהר, זה יציאה לחופשה ארוכה מהמקום בו הייתי, מהמגבלות שבהן חייתי, די נמאס מהישראבלוף הזה, ולכן כאשר רונן מדבר וכותב, אינני יכול להתנתק ממי כותב את הדברים ומדרכו עד הלום.
גם אם יאמר כאן שאני קפיטליסט חזירי, זה לא ישנה את דרכי ואת הדרך הנכונה שבה אני מאמין שיש ללכת, דרך שתוביל בסופו של דבר את כלל הקיבוצים המשתנים להיות מושב או ישוב קהילתי
רק נחת ובוא לא נריב על רונן תאמין לי שבתנועה יש אנשים ראויים הרבה יותר, מוקי צור למשל....
עוזי
העתקת קישור