רצה לקלל ונמצא מברך הפרויקה מהמזרח
הוספת תגובה לדף  לזייף חופש - ברור שקיבוצים וחברים זכאים לשנות ולהפריט את אורחות חייהם כשזה רצון הרוב. אבל לקשור זאת ל"חופש" זה לשאת את שם החופש לשווא
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד אך סין
נושא / כותרת  רצה לקלל ונמצא מברך הפרויקה מהמזרח
תוכן ההודעה:  תקראו את סיפורו של פרויקה דנן מהמזרח, האיש מספר כאן סיפור מעניין על אחד מקיבוצי עמק הירדן, או כדבריו ממש:"בא היועץ הדיפרנציאלי לקיבוץ בעמק הירדן,פיתה, שידל,קצת איים על והפחיד את הוותיקים בהרס הקיבוץ אם לא יענו ויצביעו נכון , כלומר דיפרנציאלי.. דיבר על בונוס נאה שיועבר לחברים מייד אחרי ההצבעה."
עוד מוסיף פרויקה ומספר:"החברים כמובן הצביעו כמבוקש. מדובר על סכום של כמה עשרות אלפי ש"חניקים,מי מאתנו הקיבוצניקים כבר ראה בחייו סכום נאה אשר כזה ביחד ועוד רשום על שמו ?"
נו מה אתם אומרים, שינוי עם בונוס, הלוואי עלי, אצלנו החברים הצביעו ברוב ענק על השינוי כאשר לקיבוץ היה להבטיח להם רק "דם יזע ודמעות"...
ממשיך הפרויקה ומסםר שהנס הכן קרה:"והבונוס , תשאלו. הבונוס ניתן אבל התברר שעבור מי שמקבל הרבה זו סתם תוספת, עבור מקבלי שכר המינימום זה לא משנה דבר בחיי היומיום כי רובם השאירו אותו בבנק ל'ימים קשים',הלא סיפרו להם שמחר הקיבוץ מתמוטט."
אז בואו ונראה מה נישאר מהסיפור של הפרויקה:
1.למיעוטי ההכנסה יש כנראה די, כי הם יכולים להכניס את הבונוס הנדיב לחיסכון לימים קשים.
2. יש די הרבה חברה שיכולים לחגוג על הבונוס וזה טוב.
3. אז הכול מסתבר מתנקז אצל הפרויקה לבעייה שיש למבוגר אחד בן 80, שאין לו מי שייקח אותו למירפאה האזורית, אז בואו ונראה מה עושה מוישה חצקל בן השמונים שגר במושב ליד, חצקל צריך ללכת לראות את הרופא במרפאה האזורית השוכנת לה בחצור הגלילית או בטבריה או בבית שאן, אז יש לחצקל דנן כמה אפשרויות, האחת לבקש מהבן, השניה להזמין מונית, השלישית להזמין הרופא אליו, נכון הכול עולה כסף, אבל בואו ונזכור, מוישה חצקל קיבל בונוס גדול כמו כולם, כמה עשרות אלפי שקלים, אז גם אם יזמין מונית על חשבון הבונוס, מה ייקרה? שוד ושבר?
אז בוא ונאמר, שאם להיות "מופקר" אז אני בעד שיטת הפרויקה, עם הבונוס, את האבא שלי שחוגג 80 עוד חודשים "הפקירו" גם כן, עם אימא שלי ש"הופקרה" גם היא, בקיבוץ מתחדש רחמנא ליצלן, ללא גרוש בונוס, אלא עם חור גדול בכיס, לכולם, וראה זה פלא, אבא שלי נכנס לאוטו ולוקח את אימא שלי למרפאות, ולבתי החולים, והבנים מתגייסים כשצריך, ואיש לא "הופקר", צר לי שלא הצלחנו עם הסידור של הבונוס, והיינו צריכים להתחיל את חיינו המשתנים ממינוס, ומינוס גדול, אז פרויקה, סיפרת כאן סיפור נחמד על קיבוץ עשיר למדי, שהלך לשינוי לא בגלל שהיה לו רע, היתה לו אפילו ערמה יפה של מזומנים בקופה לחלק לחברים, ובכול זאת הוא הפך משיתופי למתחדש, ראה זה פלא, ממש בניגוד לתאוריה הנפוצה.
עוזי

העתקת קישור