שובו של הסנדר - והפעם הוא מהלך אימים
הוספת תגובה לדף  המלחמה היא על הקפיטאל - הניסיון להסיט את הקרב על עתיד הקיבוץ לכיוון אידיאולוגי הוא הסחת דעתו של החבר התמים. המלחמה האמיתית ב"קיבוצים המתחדשי
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד - סין
נושא / כותרת  שובו של הסנדר - והפעם הוא מהלך אימים
תוכן ההודעה:  הסנדר חוזר והפעם ממרום שבתו הוא מספר לנו שבעוד אנו ישנים, שודדים אותנו מספר אינטרסנטים, כמו בסרט "בזמן שישנת".
אינני יודע איך זה בקיבוצו לא קיבוצו של סנדר שם בפרוזדור ירושלים, אבל למרות כול האימרות כאן (לא נעים לכתוב קישקוש בלבוש, אבל אם לרבין המנוח מותר אז גם לי), עדיין לא הציג כאן איש מנגנון מסודר שיכול להעביר את נכסי הקיבוץ למתי מעט, הטענות על השכר הדיפרנציאלי מוכרות, וגם הטענות לגבי רשת הבטחון.
אינני מסכים שמדובר בשכר העבודה לבדו, הנה אנו קוראים על שמיר המעבירה לחבריה דבידנד מרווחי העסקים, והם לא יחידים, כול זה על בסיס שוויוני/וותק.
אני לא חושב כמו רונן, ויסלח לי זוהר, שמשכורות משתנות בהתאם לסוג העבודה הן דבר כזה היום, וגם אם היו, אז 99.99999% מתושבי העולם חיים ככה, וכנראה שזה עובד אחרי הכול...
מי בדיוק יקום וישתלט על הנכסים, חיים מהרפת, מושיקו מהמטעים? איציק מהמפעל? רונן סנדר מנסה שוב ושוב להלך עלינו אימים, אני להבדיל ממנו לא חושב כמוהו, יילך הקיבוץ המתחדש בדרכו המתחדשת, הנכסים ישארו רכוש הכלל ופירותיהם יחולקו בהתאם לוותק, ייתכן ויימכרו והסכום שייכנס יתחלק בין החברים, נראה מה יילד יום, מכול מקום ההפחדות הללו של רונן הולכות ומתבררות כרוח פרצים היוצאת מאחוריו של פיל, לא נעים, קצת מסריח אבל בהחלט לא מזיק.
עוזי
העתקת קישור