לחבר מרכז - מהמגדל של ציפורה
הוספת תגובה לדף  אבירי המסר הכפול - בעוד התנועה מצהירה על מלחמתה בפערים, ממשיכים פעיליה, במימון המס התנועתי, לדחוף עוד ועוד קיבוצים אל עבר הלא-קיבוץ
שם הכותב:  ציפורה
נושא / כותרת  לחבר מרכז - מהמגדל של ציפורה
תוכן ההודעה:  למה אתה חוצפן?
שאלת על נחיצות התנועה, ועניתי לך בהרחבה לשאלתך הטריוויאלית, המובנת מאליה, עניתי לך בנימוס, איך אומרים ב'גובה העניים', ואתה סתם מתחצף ושולח אותי ל'מגדל שן'.

'היש והאין' איננו ביוגרפיה של סארטר, אינני קוראת בכלל ביוגרפיות. רציתי, ללא הצלחה בעליל, להבליט את ממד ה'אין' (הריק) בדבריך, בהשקפתך הנהיליסטית, לא מתוך התנשאות, חו"ח, אלא מתוך דאגה גדולה, בכנות גמורה!

אהבה?
מעבר לרגש הספונטני הטבוע לצרכי הגנה, השרדות, הכרה והערכה, ועוד... יש לתרגם את ה'אהבה' האמיתית והכנה לבני-אנוש בכלל במעשים אשר יבטאו את הרגש היפה הזה. לא רק לסייע לזקנה לעבור את הכביש, או לעשות 'קמפיין' של שרי אריסון, אלא בהשקפה אידיאולוגית, בערכים ובעיקר במעשים פוליטיים 'תנועתיים' (תנועה קיבוצית ותנועות שמאל בכלל) מעשים שנגזרים מבהסיס הערכי, ה'אידיאולוגי', ומכוונים במעגלים לאנושות (בלי להגזים!). מהמעגל המשפחתי, אל הקיבוץ, אל החברה הישראלית, ועד דאנפור, כולל נפגעי ניו-ארליאנס, וילדי מכרות היהלומים באפריקה. זאת אהבה!

ובנושא הנחיצות בתנועה לקיבוצים בישראל, מעבר לממד האידיאולוגי המחבר אותנו כחברים-החיים והמאמינים בחברה מוסרית, שיוויונית, מתחשבת, סולידרית וראויה יותר מהחברות האחרות, מעבר לחיבור הערכי החזק הזה, כל איש עסקים יודע שיש 'יתרון לגודל'.
כך אצלנו, הסוציאליסטים והקואופרטיביסטים, הרואים בהתארגנות המשותפת של משקינו הקטנים, יתרון גדול מול העולם הכלכלי. מייסדי הקיבוצים, החלוצים הגאונים האלה, ידעו לבנות כאן מערכות אדירות של שיתופי-פעולה, של מפעלים אזוריים וארציים ששירתו החלקאות (וענפים נוספים) לתפארת - כן לפני האירופאים אפילו! זאת גם משמעותה של תנועה.
(ותחשוב על פרשת תנובה).

כאשר האידיאולוגי,הכלכלי והארגונים המשותפים משתלבים, אנחנו עשויים לפרוח כקיבוצים ברחבי הארץ (גם בפריפריה!) בעולם גלובלי תחרותי.

זה הכל חבר.
טוב, אני יכולה לטפס שוב למגדל השן? תודה

בברכה,
ציפורה הסוציאליסטית
העתקת קישור