לעוזי שלום! מסכימה ו... מציפורה
הוספת תגובה לדף  אבירי המסר הכפול - בעוד התנועה מצהירה על מלחמתה בפערים, ממשיכים פעיליה, במימון המס התנועתי, לדחוף עוד ועוד קיבוצים אל עבר הלא-קיבוץ
שם הכותב:  ציפורה
נושא / כותרת  לעוזי שלום! מסכימה ו... מציפורה
תוכן ההודעה:  אתה צודק, וכותב: עוזי: "הוויכוחים כאן בין מתחדשים לשיתופיים, הם אחרי הכול וויכוח על המרחק שהסוסים נמצאים מהאורווה ולא האם הם ברחו...".

אז אתה מסכים שברחו, עוזי, ואנחנו מדברים על אורווה של הקיבוצים-המתחדשים, לפי ועדת הסיווג, ולא ההאורוות השיתופיות, השכנוות.

אני נגד פילוג התנועה, בתנאי פשוט:
שבמסגרת אותה התנועה יהיה 3 סוגי קיבוצים:

1) שיתופיים
2) מתחדשים
3) עירוניים
על פי תקנות סיווג הקיבוץ.

אני אישית, מקבלת את העובדה שקיבוצים שלא נוהלו היטב במשיורים הקריטיים, כגון כלכלית, חברתית, אנושית, מנהלתית, חינוכית ואידיאולוגית (כל אחד שיבחר את הסדר שנראה לו) ועברו להפרטה מלאה, 'המתחדשים', יהיו חברים (הרוב! כן הרוב) בתנועה אחת ושוב, בתנאי פשוט אחד: שימלאו את תקנות הסיווג.

אם הקיבוצים הללו יתנהגו באופן הוגן, הגון, שקוף, חברי, שיוויוני (שיוויון לפני החוק-הקיבוצי, לא שיוויון כלכלי, מן הסתם), ישארו 'קיבוציים', יורידו את הפערים, יישמו את הערבות הדדית (במסים או רווחים, לא משנה) במלואה, יתנו ייצוג משפטי לחברים (יש תקנה כזאת), וכד' - אז אנחנו באותה תנועה: הקיבוצית-הקואופרטיבית.

אבל עוזי, כאשר חלק מהמפריטים, 'הקילרים' לא רוצים 'קיבוץ' (סיווג), כאשר חברים משתלכים בשיתופי ואינם מבינים (עדיין) שהמתחדש הוא 'שיתופי-לייט' (סוציאל-דמוקרטי, מדינת הרווחה), כאשר חלק מקיא את המילה 'אידיאולוגיה' השווה לסולם ערכים, להשקפת עולם,לכלים ליישומם, ולא משנה אם החושבים ככה הם הרוב המוחלט או מיעוט מבוטל, הם לא שייכים מהותית לתנועה הזאת.

רק קראנו אתמול על הכנסים שמארגנת התנועה לחיזוק 'קיבוציות' של הקיבוצים.
רק קראנו אתמול את ולוולה בסיורו בצפון... (לא בגלל 'השוטר').
או שמא לפי תפיסת 100 הפרחים נפתח את הנועה גם לקיסריה, רמת השרון ואופקים? כי הם יישובים שבהם כל אחד לדרכו?

לא השיתופיים עזבו את 'התנועה' במובנה הרחב, ההסטורי, הערכי, האידיאולוגי והמעשי!
השיתופיים, בד'כ, מוכנים לקבל גם את המתחדשים, שרוצים 'קיבוץ' (מתחדש).

לכל מועדון יש כללים, אלה כללי המועדון הקיבוצי, כפי שכתב זוהר, גרושו מרקס לא היה נכנס למועדון שמקבלים את חבר-מרכז, כתב זוהר, ובצדק.

אבל עוזי, כשאבדה הבושה מישראל, כשהרמה יורדת כל כך נמוך, בחוצות ובגאון! (מס הכנסה, רוב הצמרת הלאומית שלנו...), מה נלין על עצמנו?

אין לי מושג כמה 'מתחדשים' רוצים באמת קיבוץ, וכמה מהמנהיגים ה'קילרים' 'עובדים על כולם בעיניים'. אבל זה לא נראה טוב כרגע. בימינו אין גבול לציניות ולגניבת הדעת.

עצוב, צורב כואב, עוזי.
ציפויירה, הזקנה
העתקת קישור