שמע סיפור על החופש והעצמאות שהשיגו החברים במתחדש
הוספת תגובה לדף  תנועת העדר - בעוד התנועה האנושית הכללית מתפתחת לכל הכיוונים בו זמנית, מתאפיינת בריבוי פנים וגוונים, משתנה המבנה הפנימי של הקיבוצים רק בכיוון
שם הכותב:  פלג
מקום מגורים:  לזוהר
נושא / כותרת  שמע סיפור על החופש והעצמאות שהשיגו החברים במתחדש
תוכן ההודעה:  בעצם, שני סיפורים שקרו לי בעצם השבוע הזה: ידידתי פגשה מכרה שלה, חברה מקיבוץ בעמק הירדן. מיד כמובן הוחלפו שאלות על השינוי, איך לא, אותה תופעה מבורכת האופפת את כולנו. המכרה תקפה במילים קשות, גלויות וברורות, את הקורה בקיבוצה ואמרה שהיא מצטערת על הרגע שהצביעה בעד השינוי, עכשיו כשהיא רואה את תוצאותיו. אמרתי אחר כך לאותה ידידה שלי שתשכנע את מכרתה לכתוב על זה כמה מילים על פי מה שאמרה.
אותה מכרה נבהלה מעצם הרעיון ולא היתה מוכנה לשמוע עליו, אפילו לא כשהובטח לה ששמה לא יועלה על הכתב אלא יישאר 'שמור במערכת'. סיפור שני - חבר העובד איתי במפעל פגש לאחרונה חבר מקיבוץ באזור הכנרת. הנ"ל סיפר לו שאחרי השינוי יש חברים בקיבוצו (הוא קרא להם פנסיונרים, משום מה) שהוא לא יכול להסתכל להם בעיניים כי הוא יודע שהם מבצעים בלילה עבודות נקיון בטבריה להשלמת הכנסתם הזעומה. גם הוא סירב למסור פרטים נוספים כי 'לא נעים לו', כלפי מי אני לא יודע..
צא וראה איזה חופש נפלא, משובץ בריבונות ועצמאות, שונות וגיוון השיגו החברים המתחדשים,ביניהם: החופש לפחד להתבטא מחשש בעלי הבית, שכבת המרוויחים מהשינוי. החופש לרדת לתחתית מקבלי השכר בקיבוץ והצורך להשלימו בלילות בעבודה מבזה..
העתקת קישור