רונן צודק
הוספת תגובה לדף  בזבוז להפריט מזון - בקיבוצים רבים הסתיימה הפרטת המזון בסגירת חדר האוכל. אם כבר מפריטים, עדיף רק את המנה העיקרית
שם הכותב:  ד. דרומי
מקום מגורים:  דרום כמובן
נושא / כותרת  רונן צודק
תוכן ההודעה:  אבל רק לפעמים. קודם כל יש חדרי אוכל רבים שנסגרו בעצם מעצמם: ללא קשר להפרטות חברים הפסיקו לבוא לארוחת ערב ובוקר. ללא קשר להפרטות - מחצית הקיבוץ הם עובדי חוץ, עובדי חינך ואחרים שלא יכולים בכלל להגיע לארוחת צהריים. אז יש חדר אוכל, אבל הוא לא משרת את הכלל. ואז יש מקום לבחון אותו עם המספרים בדיוק של שתי ספרות אחרי הנקודה.
הפרטת המזון חוסכת כסף. לא בעיה לחשב את זה ולא בעיה להוכחי את זה אמפירית. אבל יש עוד המון דברים שניתן לחסוך בהם ולא נעשה את זה. זו שאלה של ערכים ושל קיום לטווח ארוך.
טריק כזה או אחר לא יפתור את הבעיה. אם החברים לוקחים אוכל לכלבים ולקרובים. אם לחג בקיבוץ מגיעים רק חברים שיש להם לפחות חמישה אורחים, כי ככה הם יחסכו יותר (על חשבון הקיבוץ) - צריך להפריט. זה יגרום לסגירת חדר האוכל? לא. הקיבוץ יגרום לסגירת חדר האוכל בהתנהגות מופקרת. קיבוץ מחייב התנהגות רציונלית ומחושבת כל הזמן. מי שלא יכול לעמוד בזה - שיסגור את חדר האוכל וילך לאכול בבית. זה יהיה לו יותר זול (ואולי גם יותר טעים). אבל מה? לא יהיה על מי להתלונן. שזו בהחלט בעיה.
העתקת קישור