הגיע הזמן
הוספת תגובה לדף  לא רשת ולא ביטחון - הגידול בפניות של חברי הקיבוצים המשתנים ללשכות הרווחה, מעידה שקפיטליזם קיבוצי הוא כמו כל קפיטליזם
שם הכותב:  חבר
נושא / כותרת  הגיע הזמן
תוכן ההודעה:  יפה, רונן. סימנת עיגול סביב החץ שירה מישהו אחר. אולי הסיבה לריבוי הפניות היא אחרת? אולי הגיע הזמן שהקיבוצים יהנו משירותי הרווחה (המעטים מדי) שהמדינה מספקת? אולי הגיע הזמן לשלוח את החבר למח' הרווחה.אם אינו עובד כי הוא נכה יש לו זכויות, שיביא אותן ויפסיק להתבייש. את הזכויות הוא רכש. אבל הקיבוצניק המסורתי לא יעשה זאת. הוא יעדיף במקרים רבים להישאר תלוי על צוואר חבריו ובלבד שלא "להשפיל" את עצמו ולבקש לעצמו את הזכויות שהוא וחבריו רכשו כבר בזיעת איפיהם. טוב, אציל פולני לא לוקח כסף.
אגב - אינני בטוח שבאמת קראת את חוברות השינוי של הקיבוצים. אולי במקום לכתוב שטויות תעיין בחוברות. תופתע. ואולי גם תיתן הסבר כבר לשאלה שנשאלה כאן, באתר הזה: מה המשמעות של האמירה של אנשי הזר"ש שתנאי מינמום (עבור בעלי מוגבלויות) בקיבוץ מתחדש עלוילם להיות תנאי מקסימום בקיבוץ שיתופי. אני עוד מנסה להבין, וכל הזמן זה נראה לי כאילו מישהו עדיין מנסה לנצל מכולם את הנכיםן דווקא, וזה לא אנשי הקיבוצים המתחדשים.
ומה השימחה על האפשרות שאולמרט לא יאשר את חוקיות השינוי בקיבוצים? ראשית - לא בטוח שזה יקרה. שנית - אם זה יקרה יהיו עוד קיבוצים בצרה. זה כמובן משמח מאד, אבל לא ממש פותר בעיות.
בקיצור: ילמדנו רבי איך עושים קיבוץ שיתופי כזה שאפשר לחיות בו גם כשאין מפעל מצליח?
העתקת קישור