אם אינני שחקן כדור-עף - אסור לי לדון במשחק ?
הוספת תגובה לדף  אף מילה על שיתופי - על מיסוד וספונטאניות * על זכויות וחובות * על משפחה פנימית וחיצונית * ועל תולדות הברבריות
שם הכותב:  שיתופאי
נושא / כותרת  אם אינני שחקן כדור-עף - אסור לי לדון במשחק ?
תוכן ההודעה:  יתאר לעצמו ע.ב.צ (ת.52) מישהו שמעולם לא 'הגיש', לא 'הרים להנחתה' ולא 'הנחית' כדור במגרש המחולק ע"י רשת הכדור-עף. אז מה ? אסור לו לדון במשחק בו צפה (מותר לו לצפות ?) ? אסור לו לשבח משחקו המשובח של X או חוסר שיתוף-הפעולה של 5 שחקני קבוצה Y ? (וכמובן- להלל או 'לחסל' את השופט) ? הרי זה מה שאנחנו עושים עושים ברובנו: נותנים עצות ומותחים ביקורת מתוך הכורסא ! כבר אמר ג'ורג' ברנארד שאו:"כולם מבינים בענייני מזג האויר ומדברים עליו, למרות שאינם יכולים להשפיע עליו כהוא-זה".
אמון, שקיפות, והתנהלות נאותה הן משאת-נפש, בודאי של מי שאין לו אותן. קל וחומר, כאשר מוכח שהם תנאי הכרחי (אם כי לא מספיק) גם למשק יציב, רווחי ומתפתח ! ואחרון-אחרון: פעם באיזה 'פורום' החליט מי שהחליט שהוא מכיר אותי, על-פי כתיבתי (חתמתי בשמי), ויודע מנין באתי. בהחלטיות (כמו של ע.ב.צ.) הוא קבע: "הכרתי את אבא שלך ! נכון שהיתה לו 'באסטה' בשוק הכרמל ?!" זאת אמנם לא בושה, אבל התפתלתי מצחוק, ואבי המנוח עשה שני גלגולים בתוך קברו. ש.
העתקת קישור