דת העבודה והציונות לעוזי
הוספת תגובה לדף  אף מילה על שיתופי - על מיסוד וספונטאניות * על זכויות וחובות * על משפחה פנימית וחיצונית * ועל תולדות הברבריות
שם הכותב:  ציפורה
נושא / כותרת  דת העבודה והציונות לעוזי
תוכן ההודעה:  שלום עוזי
בבעיות של הקיבוץ שהועלו אתמול רק הוספתי את נושא של מקומות עבודה חדשים כמטרת-על מתמדת, כבעיה כאתגר. זה תמיד נכון בכל מזג אוויר, ולא רק עיתון "הארץ" כותב על זה, גם בכל העולם מדווחים על מספר מקומות עבודה וגו'.
בנושא ניר מאיר, לא זכור לי שהוא קרא להפנות חברים מהשירותים לעבודות חוץ, אלא הפך לכלכלת-עבודה (חוץ!) לאופנה חדשה, כ-הפתרון למצוקות הקיבוצים, ודווקא החוברות על נתוני קיבוצים אינם מראים גידול בהכנסות מהסעיף הזה, אלא בעיקר מהתעשייות ועסקים קטנים.
כבר דשנו בנושא לפני חצי שנה, ניהול וענפים מפסידים, לסגור בזמן, שלא יגררו אותנו למטה.

בנושא הציונות, אתה צודק עוזי, לא נראה טוב. תקופה קשה מאד עוברת עלינו, לא הראשונה ולא נאחרונה!. עד שלא נגיע לגבולות קבע מוכרים, נטלטל באיומים מכל הסוגים, בהשקעות עצומות בביטחון (שימשיכו בגלל ההרתעה עוד 300 שנה), ובלי ראש לטיפול בחברה הישראלית גופא: חינוך, רווחה, השכלה וכד'. בכל זאת, נכון לעכשיו, היא המהפכה הלאומית היפה והמסובכת של המאה ה20, בכל זאת משהו... אנחנו מדינה מאד צעירה שלומדת איך להיות מדינה, אל תשכח שבעשור אחרון (פחות או יותר) קלטנו חמישית מהאוכלוסיה... המון וקטורים משחקים אצלנו: ימין-שמאל (הסכסוך השטחים וההתנחלויות), מדינת הון או סוציאל-דמוקרטיה, יהודים-ערבים אזרחי המדינה, מצוקות עדתיות-חברתיות של הדור השלישי ועוד... לא חסרות לנו בעיות, אבל יש משהו בכל זאת להתפאר בו. חוץ מזה, זו ארץ יפהפיה! כל 10 דקות בנסיעה משתנה בה הנוף!

על מה עוד דיברנו עוזי? אה דיברת על תרבות הפנאי. אתה צודק, אני יודעת שבעיר אנשים מבוגרים יוצאים יותר לקונצרטים, לבתי קפה, ל"חיים בורגניים" (קראנו לזה פעם). אצלנו הוותיקים יוצאים למפגשים של המועצה, הרצאות וחוגים כמה פעמים בשבוע בבקרים. תמיד הטריד אותי את נושא המפגשים בערבים. משעות הצהרים אנחנו הוותיקים לא יוצאים מהבתים, אין מפגשים תרבותיים או חברתיים בערבים, בקיבוץ או באזור עם הסעות. זה חסר. אני מעסיקה את עצמי בקריאה, קצת כתיבה כאן, ובעיקר משפחה, נכדים, כמו כולם. חינוך לתרבות פנאי זה דבר אישי, צריך להתכונן לפרישה מבחינה נפשית ותעסוקתית.

אינני מצדדת ליציאה לפנסיה, החבר והחברה צריכים לעבוד כמה שיותר. זה בריא לגוף ולנשמה, להרגיש שאתה חלק, שאתה תורם, הענפים צריכים לדעת לנהל את הנושא, ובעדינות להזיז את הוותיקים לאט לאט, לנצל את הידע ואת הניסיון שלהם.
מה עוד? זהו, אז סיכמנו! עוזי.
הזקנה ציפויירה

וחוץ מזה, אחרי ההצהרות שלה כאן, אני מקווה שגב' רויאל תיקח את הנשיאות בצרפת. דיברה מאד לעניין כאן, עשתה מהומות בפריז, ואם היא סוציאליסטית ואישה, בכלל מצויין!!
העתקת קישור