לתגובותיו מס. 44-45 של ע.ב.צ.:התרנגולת והביצה
הוספת תגובה לדף  אף מילה על שיתופי - על מיסוד וספונטאניות * על זכויות וחובות * על משפחה פנימית וחיצונית * ועל תולדות הברבריות
שם הכותב:  שיתופאי
נושא / כותרת  לתגובותיו מס. 44-45 של ע.ב.צ.:התרנגולת והביצה
תוכן ההודעה:  מזלנו שאנחנו 'נכנסים' לכאן, ל'אתר הקיבוצים' רק פעם-פעמיים ביממה (ראה מס. הנכנסים ב'מידע הרץ' משמאל למעלה, על מספרי הקוראים - כ-9000 בממוצע ביממה ומס. והדפים הנצפים - כ-40 אלף). כך אנחנו יכולים, שלא בשיטת משחק הכדור-עף או הפינג-פונג, לקרוא בתשומת-לב, וללא 'שליפה מהמותן', להשיב דבר-דבור על אופניו בתגובה אחת, לכל 2-3-4-5 תגובות של ע.ב.צ. מול כל ההנחתות המהירות - 'מצב' אחד להכנסת גול ! ו'המצב' הנוכחי, לענין האמון והעושר: מה מוליד את מה - האמון את ההתנהלות הנאותה והיעילה (המאפשרת משק יציב ורווחי, שבבסיסו חברה שיש בה פתיחות, שיתוף ואמון הדדי... הנה סגרנו את הלולאה), או - התנהלות נאותה, המביאה למשק יעיל, רווחי ואיתן, שמאפשר לקיים חברה פתוחה, שיש בה אמון, פתיחות ושקיפות, שהן (כמסתבר) אבני-יסוד חיוניות בקיום משק יעיל, איתן ורווחי... לסיכום:
האם האמון הוא המאפשר איתנות כלכלית המאפשרת אמון ושיתופיות, או האיתנות הכלכלית מאפשרת קיום חברה המאופיינת באמון ובפתיחות ? סוגיא ראויה (לעניות דעתי) לשקלא וטריא, לא רק בשיטת ה'הנחתות', אלא ל'בניית דיון 'אסטראטגי' שקול ומדוד. הכדור במגרש של כולנו (שלא כמו בספורט הכדור, אלא כמו על לוח-השח למשל. הנה כל ההבדל !) ש.
העתקת קישור