ערכים מהמקרר - לדני
הוספת תגובה לדף  אף מילה על שיתופי - על מיסוד וספונטאניות * על זכויות וחובות * על משפחה פנימית וחיצונית * ועל תולדות הברבריות
שם הכותב:  ארנון אבני
מקום מגורים:  נירים
נושא / כותרת  ערכים מהמקרר - לדני
תוכן ההודעה:  גם אני חי בקיבוץ שיתופי, יש כאן הרבה אנשים טובים ואיכויות שטוב לחיות בתוכן, אבל יש כמה כשלים שתוקעים את הכל. אחד מהם הוא צרות המוח שאינה מאפשרת להבין מתי נגמרו המשאבים בשביל משחקי חברה וכמה הם עולים.
בגן שמואל וביוטבתה חיים חברים שעיקר פרנסתם היא על שירת ההלל להנהגה ולאורח החיים המנותק מהבלי החיים במדינה. הם תומכים בהנהגה ללא סייג, והיא מספרת להם איזה מהפכנים הם כאשר הם לוקחים ללא תשלום גבינה צהובה מהמקרר. רובם לא יודעים מה באמת צריך לעשות בשביל קילו גבינה צהובה בחו"ל, כלומר בשאר המדינה, ולכן הם מניחים שהמצוקה בקיבוצים אחרים היא בגלל שהם לא מבינים שצריך לשבח כמותם את ההנהגה ואת השיתוף. הם מניחים שהכשל שלהם הוא מוסרי: הם לא שיתופיים אז אין להם כסף, ולכן אפשר ורצוי לנהוג בהם התנשאות.
אתה ורפי מתהדרים בזה שאין בינכם לבין הגויים הדיפרנציאלים שיג ושיח. בעיניכם זה סוג של יתרון מוסרי.
רדו פעם לאדמה ותבינו שההטפות שלכם גורמות לרבים שקופת הפנסיה שלהם ריקה - להמשיך ולבזבז מתוך אמונה דתית שאם זה לא הולך כנראה שלא עבדנו נכון את אלוהי השיתוף, עובדה - בגן שמואל וביוטבתה זה עובד.
אם הייתה לכם מעט אמפתיה הייתם אומרים להם "השיתוף שלנו טוב לנו כי יש לנו במה לממן אותו. אבל אם אין לכם - היזהרו ממנו".
אז תהנו מהגבינה הצהובה ואל תשכחו קצת מיונז חינם, כי מהפכה חברתית הגונה, הרבה יותר טובה עם מיונז .
העתקת קישור