לאבני, אין דבר, יש לי ניסיון כמורה... ציפורה
הוספת תגובה לדף  אף מילה על שיתופי - על מיסוד וספונטאניות * על זכויות וחובות * על משפחה פנימית וחיצונית * ועל תולדות הברבריות
שם הכותב:  ציפורה
נושא / כותרת  לאבני, אין דבר, יש לי ניסיון כמורה... ציפורה
תוכן ההודעה:  לא תיארתי תרחיש. תיארתי מציאות. אתם ורק אתם יכולים להסיט, לחזק אותה ולפתח אותה "לקיבוצית-מתחדשת".
אדישותכם, ומלחמתכם בשיתופיים תזרז את העלמות המתחדשים כ-קיבוצים.
העלמותם של היישובים האלה כ-קיבוצים היא הברבריות.
ברבריות במובן המטאפורי של מחיקת תרבות חיים.

תל אביב? מצויין! יש לי בן שם (ושניים בקיבוץ) אבל כמה חביירים לאחר הצונאמי יתעוררו בצפון ת"א, כמה בדרומה וכמה בדרום הודו? ואם רוצים להגיע לת"א (כדוגמה), אז:
א) מבחינתי זה סוף הקיבוץ (הספציפי) ברבריות מבחינת מחיקת הזהות התרבותית שלו ואורחות חייו, לתל אביבים יש בד"כ זכויות, יחסי עובד מעביד, פנסיה ושלטון הוגן וידוע (פחות או יותר). אם, ורק אם יש מקרים של שרירות לב, של פרוטקציות למקורבים, של מנהלים המבקשים להעלים את הרשת ואת הערבות, עדיף ת"א בתנאים של ת"א והזכויות שלה. אבל תגידו שזאת התחנה הסופית!

ב) למה לא להכריז שרוצים עיר ולהסוות את ה"שינוי" כ"קיבוץ" (מתחדש)?

ג) אני מעריכה יותר את אלה שאינם מתביישים לומר שמעסו בקיבוץ, מוכנים לחלק את הכל בגלוי, בשקיפות, בצורה הוגנת, דמוקרטית ושלום. מניות לפי וותק. זכויות כנ"ל.

ברבריות זו האלגוריה ברורה של מחיקת תרבות חיים בקיבוץ, אחד מהיצירות היפות של המאה ה20. מחיקתה לחלוטין זו ברבריות תרבותית, כן. ועוד מחיקתה בהתכוונות מראש לכיוון העיר, זו גם צונאמי וגם רמייה.

אבני, מבחינתי אתה באמת יכול ממש לשתוק, להתעלם מהתגובות שלי, או לקרא לי בשמות, (איך לא?) אבל כתובת האחריות על המשך קיבוצים בישראל רובצת גם עליך, ושום קללות לא יעזרו כאן. אלה שרוצים קיבוץ-מתחדשים ושותקים, ולא מובילים, שלא נמצאים על-המשמרת (העיתון שלך), הם לא פחות אחראים מה-רייכמנים, מנהלי כפר בלום ואחרים.

ציפורה "המדונה הפטרונה"
ולזוהר התודה!
העתקת קישור