צר לי שנשטפת - לש"ח ולפלג
הוספת תגובה לדף  הצילו, תקנון! - תקנון הקיבוץ הוא לצנינים בעיני מי שלא רוצה קיבוץ כלל. זהו אויב מר שהוא מבקש לבטלו משום שהוא מגביל את כוחה של השררה ומחייב לשמור
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד בסין
נושא / כותרת  צר לי שנשטפת - לש"ח ולפלג
תוכן ההודעה:  ראשית הנה לך גלגל הצלה כתום עז, שלא תטבע לי בשטף המילים, אינני מכיר את עו"ד הנ"ל אבל הוא הציג את הפן שלו שהוא הפן המשפטי, יכול פלג לבקש צניעות מעורך הדין, חבל שצניעות זו איננה מכובדת על ידו.
ש"ח היקר, הארכת וכתבת אבל את העובדות לא ניתן לשנות, את התקנון קברה קבורת חמור התנועה הקיבוצית כולה, ונכון פלג, יש בתקנון סיסמאות נפלאות על שוויון ערך האדם, ערך העבודה ועל השותפות, על החלוקה ועל הנתינה.
תפתח את ספר דברים, ותמצא גם שם חוקים נפלאים, סוציאליים למופת שנחקקו לפני 3000 שנה לערך, ישנה קבוצה גדולה בהרבה מחברי התנועה הקיבוצית, ההולכת לאורה של אותה חקיקה ולא לאורו של מאור הצדק השופט ברק, אפילו בזה לו, התנועה הקיבוצית במשך כמעט 100 שנותיה ניסתה לקיים בתוך חומותיה את מה שהעדה החרדית מנסה לקיים אצלה, אז לעתים מתנגשים, והנה כאשר נפלו החומות שבנינו סביבנו, הסתבר שהחוק שעשינו לנו הוא חוק שלא ניתן לחיות בו, והתחלנו לחתוך פינות מימין ומשמאל, עד שהרשת לא יכולה היתה לעצור יותר דבר כי החורים גדולים מדי.
מי שירוץ עכשיו לבית המשפט לקבל סעד ע"פ התקנון הישן יימצא שהשופט ישאל אותו מדוע לכפות סעיף זה ולא אחר מתוכו?
עוד הערה אחת, יש הבדל אם בג"צ מורה לקיבוצים לשנות תקנונם ומטיל "קנס פיגורים" למי שלא עושה כן לעומת הוראתו של שר התמ"ס, עובדה.
אני טס לביג'ינג ולמרות זאת אני נשאר חבר עמיעד, גם בסין הרחוקה.
עוזי
העתקת קישור