לזוהר - תקרא את עו"ד אלבג לאט ובזהירות
הוספת תגובה לדף  הצילו, תקנון! - תקנון הקיבוץ הוא לצנינים בעיני מי שלא רוצה קיבוץ כלל. זהו אויב מר שהוא מבקש לבטלו משום שהוא מגביל את כוחה של השררה ומחייב לשמור
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד - סין
נושא / כותרת  לזוהר - תקרא את עו"ד אלבג לאט ובזהירות
תוכן ההודעה:  זוהר ידידי
מה אומר לך ומה אגיד, עו"ד אלבג אומר מפורשות: " י שחושב שלתקנון תפקיד מרכזי בחיי הקיבוץ טועה ומטעה. התקנון הוא בסך הכל מכשיר משפטי ולא תורה מסיני"
עוד הוסיף:"לעתים נעשה בתקנון שימוש צודק והוגן ולעתים גם לא".
גם לדעתו התקנון מיושן ואינו מתאים לתפקידו.
אני חוזר ומציין שמבחינת החוק "קוצו של יוד קובעת" ואין אפשרות לבחור סעיפים מסויימים מהתקנון ולרוץ עמם לבית המשפט, זה או הכול או לא כלום, אם ניתן להוכיח בקלות שהתקנון הוא פאסה ושלא עודכן כבר עשרות בשנים, ושיש להתאימו לחיים האמיתים, השופטים בקרב עמם הם יושבים, ולכן הפסיקה תהיה (לעניות דעתי המשפטית):"לכו הביתה תעדכנו את התקנון לאורחות החיים ותחזרו אחרי שזה מעודכן, קחו 6 חודשים", אם יימצא שופט בישראל שינסה לכפות את התקנון הישן אני משוכנע שבג"צ יהפוך החלטתו.
אני חוזר ומדגיש, חוקי חיים נוצרו לחיות בהם, מרגע שהקיבוץ "סטה מדרך הישר" כבר לפני 50 שנה ויותר, כבר לא היתה דרך חזרה, בכול קיבוץ היתה צריכה להיות ועדת תקנון שתתאים את התקנון לחיי הקיבוץ, הנסיון שנעשה על ידי התנועות, היה מעט מדי ומאוחר מדי, וגם את ההמלצות השונות בין הקבא"ה לתק"מ לא רבים טרחו לאמץ, למה? כי זה בדיוק מה שאמר עו"ד אלבג:"בלי "העצמה" של חברי הקיבוץ כדי שירגישו בנוח לעמוד על זכויותיהם, לא יועילו שום הוראות פורמליות בתקנון" החברים רבותי, זהו מקור כוחו של התקנון, ומי שלא מבין את זה נאחז בדבר הזה שהוא:"יציר שפת פרקליטים עבשה ומשעממת" וחושב שניתן בכוחו של התקנון העלוב הזה להזיז הרים, גם ערמות חול שילד ערם עם כפית לא יזוזו, ולכן מוזר שאתה זוהר, מסכים לדבר והיפוכו בו זמנית.
עוזי
העתקת קישור