עוד כוס קפה עם זוהר
הוספת תגובה לדף  השמאל הכוזב, חלק א - מאמר בשני חלקים על הסיפור המוזר של הפסאודו שמאל המערבי ומלחמתו באתיקה ההומניסטית
שם הכותב:  ארנון אבני
מקום מגורים:  נירים
נושא / כותרת  עוד כוס קפה עם זוהר
תוכן ההודעה:  אני מצטער, זוהר, אבל אמרתי מה שהיה לי להגיד. זה לא היה כתב אשמה ולא ניגוח. ניסיתי להסביר למה אני לא משתתף בעיצוב פרטי הקיבוץ המתחדש דרך מדור התגובות, עם כל הכבוד אליו. חוץ מזה ניסיתי להסביר את הקושי בהידברות בין שתי התפישות - על פי הבנתי כמובן.
אני מבין שאתה מעדיף להעלות אותי על דוכן העדים לחקירה נגדית ואין לי כל כך חשק לזה. אל תיעלב אבל את ההתכתבות הזו אני עושהב בזמני הפנוי ואני קצת רוצה להנות מזה. אם יש לך מה להגיד - תגיד אבל אל תנסה להכתיב לי על מה עלי לענות.
אתה טוען שאני עונה למה שלא אמרת, אז מה? אז אני אמרתי.
ולגופו של עניין. האופטימיות שלי נובעת מהאמונה שאנחנו לא פחות טובים מאחרים, וכאשר נסיר מעל עצמנו מגבלות מכבידות נוכל להתקדם יותר מהר. אני חושב שצריך להבין שכאשר מגיעים לתחתית הקופה והתחנה הבאה היא לשכת הסעד אף אחד לא מהסס אם לנקוט צעדי הבראה מחשש שהשכן שלו יהיה מליונר. ההתעקשות הזו של השיתופיים העשירים שאינם מבינים מהו מחסור וכמה אפלה התהום כשמתקרבים אליה, היא עוד מחסום בפני הידברות ענינית.
אני לא יכול לענות לך בביטחון על שאלות בנוגע לעתיד הקיבוצים המשתנים. אני יכול להגיד בבטחון מלא שבדרך השיתופית שבה הקיבוץ שלי הולך אנחנו בקו ירידה ודאי. מבחינתי זה מספיק כדי לקבוע שהשינוי מהסוג שכבר נעשה ברוב הקיבוצים הוא תנאי הכרחי להצלתנו. אני מניח שכאשר נגיע לשם אתחיל יותר להתעניין בפרטים ואולי יהיו לי דברים מענינים לכתוב כאן. עד אז אני אשאיר את זה לבעלי ניסיון.
העתקת קישור