טבע ה אדם כתרוץ כושל - לא מתקבל !
הוספת תגובה לדף  טבע האדם כתירוץ כושל - הנימוקים הקושרים את הצורך בהפרטת הקיבוץ לאסכולות העוסקות בטבע האדם הם שדופים ועלובים
שם הכותב:  אבא של חיילים
נושא / כותרת  טבע ה אדם כתרוץ כושל - לא מתקבל !
תוכן ההודעה:  להלן מכתב שאני מפיץ בכל אתר אפשרי, כמו מיום פאשלת כרם-שלום, דרך יום פאשלת זרעית-שתולה, שכיום פ ת א ו ם (פתאום ?) כ ו ל ם יודעים, בעקבות דו"ח דורון אלמוג, להגיד שיכלה להמנע ! הרי אני אמרתי לכם כבר לפני 4 חודשים !
פאשלת כרם-שלום ופאשלת זרעית-שתולה � אמרתי לכם !

כבר ביום של 'פאשלת כרם-שלום' בה נחטף גלעד שליט ונהרגו 2 עמיתיו לצוות ונפצע הרביעי, כמה שעות לאחר הוודע החטיפה, התחלתי 'לצרוח' מכל 'במה' שמצאתי � כולל 2 שידורים,
ברדיו ובערוץ טלביזיה: זאת היתה פאשלה, שניתן היה למנוע, אילו הוקפד ע"י החיילים ומפקדיהם
על בצוע (בצוע !) הפקודות הקיימות (קיימות !).
וגם � החטיפה הבאה כבר בדרך ! מניעי החוטפים ממשיכים להתקיים ואיתם אנחנו בכלל לא מנסים להתמודד. מתייחסים רק לתוצאה הנוראה !
ועוד 'צרחתי': לא להגרר למלחמת איוולת במטרה לכאורה להחזיר את גלעד שליט הביתה ! זה לא 'ילך' ! את גלעד זה לא יחזיר וזה יגבה עוד קרבנות בהרוגים ובפצועים.
קולי 'התפוגג' בחלל של חרשים ואטומים.
17 ימים מאוחר יותר נחטפו אלדד רגב ואהוד גולדווסר, ונהרגו 8 מעמיתיהם- ראשוני החללים במלחמת-איוולת אליה נגררנו כולנו, ובראשנו � ראש ממשלה ושר-בטחון שלא השכילו לשאול את
"מקצועני הבטחון" את השאלות המתבקשות.
לשם גילוי נאות אוסיף כאן, שבני הלוחם (ב'סדיר') היה בשעת התרחשותה של פאשלת זרעית-שתולה באותה הגיזרה (!) בסיור אחר, משיק לסיור ש'נתקל'. גם בני עלול היה להיות בין החטופים או ההרוגים בבוקר ה-12 ביולי, לפני 4 חודשים !
'הכתובת רשומה על כל הקירות' הצה"ליים כבר 33 שנים, מאז ערב מלחמת יום הכפורים - בכל המחנות,
המוצבים, 'בורות הפיקוד והחמ"לים, הימ"חים, חדרי-האוכל, 'צירי' הסיורים ונקודות מיקום המארבים והתצפיות. רק שאין מי שיקרא, ועוד פחות � אין מי שיש לו 'הבנת הנקרא' ויישומו בפועל, בשטח !
יש תעוד ! גם של 'צרחותי' מאז חטיפתו של גלעד שליט, דרך יום חטיפתם של אלדד רגב ואהוד גולדווסר, ובמשך כל ימי מלחמת האיוולת בלבנון 2006 !
וגם בתחקור הלכאורה "לא מקצועי", חובבני, לא מוסמך, ספונטאני, אבל הכי איכפתי ו'שקוף' שאפשר, של חבורת חוקרים מלוחמי מלחמת יום-הכפורים, המקדישים לכך כבר אלפי שעות מחשב ומחשבה, באינטרנט, על גבי נייר, בפגישות, ובשיחות טלפון. הכל מתועד, רק שאף אחד מ'המחליטנים' "לא יורק בכוון", ו"לא מביט ממטר".
לא הממצאים ולא המסקנות של דו"ח אלוף במילואים ראובן איילנד על פאשלת כרם-שלום, ולא אלה של האלוף במילואים דורון אלמוג על פאשלת זרעית-שתולה גילו דברים עקרוניים או מהותיים חדשים.
הכל ידוע זה מכבר ! הם דווחו לנו שגם (גם ! לא רק שם ואז) בארועים שנגמרו בתוצאות הנוראות בכרם-שלום ובזרעית-שתולה קרה מה שקורה בצה"ל ברוב המקרים. רק שברוב המקרים זה 'נגמר בטוב'.
ולסיום: 1. כאמור � כמעט כל מה שכתבתי פה כללית מתועד, בבחינת "אמרתי לכם כל הזמן !" 2. יכולתי לפרט באלפי מילים עשרות מקרי-אמת, בהם הייתי שותף או נוכח אישית, של פאשלות מן הסוג עליהם מדווחים האלופים במילואים איילנד ועכשיו אלמוג. רובם ככולם 'נגמרו בטוב', לעיתים משום שהתעקשתי על בצוע 'קוצו של יוד' מה שבדרך כלל לא הביא לי 'אהדה', בלשון המעטה.
היריעה קצרה. לעשרות המקרים שאני יודע 'מכלי שני' (הסיפורים והשמועות), אפילו כרך עב-כרס לא יספיק ! אני עצמי צנחן-לוחם במשך שנים רבות, ב'סדיר' ובעיקר ב'מילואים', ואבא של חיילים (במילואים, ב'סדיר', ואחד, שאם לא אעצור בעדו � יתגייס ליחידה 'מובחרת' בקרוב !)
העתקת קישור