טבע האדם כתרוץ כושל- מתאים לפאשלות כרם-שלום וזרעית
הוספת תגובה לדף  טבע האדם כתירוץ כושל - הנימוקים הקושרים את הצורך בהפרטת הקיבוץ לאסכולות העוסקות בטבע האדם הם שדופים ועלובים
שם הכותב:  בן-אדם כמו כולם
נושא / כותרת  טבע האדם כתרוץ כושל- מתאים לפאשלות כרם-שלום וזרעית
תוכן ההודעה:  "טבע האדם כתרוץ כושל" היא כותרת מעניינת גם לבחינה בדיעבד של הפאשלות שגרמו לחטיפתם של גלעד שליט בכרם-שלום ואלדד רגב ואהוד גולדווסר ליד זרעית ושתולה. טבע האדם הוא נתון. האם עד כדי כך שנספוק כפיים בחוסר-אונים ונגיד: "ככה זה, ואין מה לעשות?" ראו תגובה שמצאתי ב'פורום' אחר (לא לענייני קיבוצים) בעקבות הפרסום הבוקר של חלקי הדו"ח של דורון אלמוג על פאשלת זרעית-שתולה:"... מתברר כי התרעה מודיעינית חלקית על החטיפה לא נותחה והועברה במועד, אלמוג סבור כנראה שהדבר אינו "מנקה" את הירש מאחריות. הטענה היא שגם בהיעדר מודיעין מהימן, ראוי היה לקיים רמת כוננות גבוהה יותר לנוכח חטיפת גלעד שליט ברצועת עזה ב-25 ביוני. הירש משיב כי העלה את הכוננות לאחר חטיפת שליט, אך לא ניתן היה למתוח את הכוחות עד בלי די. לכן, בלא מידע מהותי, נאלץ להוריד את הכוננות ימים אחדים לפני החטיפה..."
מתוך מה שפורסם מסיכום הבדיקה של צוות דורון אלמוג על 'פאשלת זרעית-שתולה'. מודיעין חלקי. אי הסקת מסקנות מבצעיות מתבקשות. "תכנון מעולה" (אומר הדו"ח) ללא הורדת הפקודות עד לרמת השטח, ואי-הקפדה ופיקוח על הבצוע. 'קוצר-רוח' ו'קוצר-נשימה' באשר להחזקת מתח הכוננות המתבקש - - - אוף ! כמה שאנחנו מכירים את כל ה'סינדרום' הזה, עוד מימי 'כוננות השווא' של מאי 1973 (שהיתה כמסתבר מבצע הונאה מצרי מעולה ומצליח !), שהביאה לזלזול הצה"לי בהתראות אוקטובר אותה שנה (מלחמת יום-הכפורים), והשאר הסטוריה. כך 'תרגולי החיזבאללה' בהר-דוב לפני החטיפה שם של אביטן, סוואד ואברהם (מארבים שלנו צפו בתרגילים שמעבר לגבול, דווחו 'כלפי מעלה'... והחטיפה יצאה לפועל !) וכך - לאחר פאשלת כרם שלום (מדוע שם לא הודח אף מפקד ?), שהיתה צריכה לשמש אזהרה 'צורחת' מפני מה שקרה 17 ימים לאחר מכן בגבול לבנון... ומשם להחלטות האוויליות אליהן גרר הרמטכ"ל את ראש-הממשלה ושר-הבטחון - למלחמת האיוולת בלבנון 2006 - הדרך כבר היתה סלולה. ועדיין לא חווינו את הכל ! החטיפות הבאות כבר בתכנון ! המלחמה הבאה כבר נרשמה ב'ספר דברי-הימים' של העתיד." ב.כ.כ.
העתקת קישור