לא מיצינו - אנחנו רק בהתחלה
הוספת תגובה לדף  טבע האדם כתירוץ כושל - הנימוקים הקושרים את הצורך בהפרטת הקיבוץ לאסכולות העוסקות בטבע האדם הם שדופים ועלובים
שם הכותב:  חבר מהמרכז
נושא / כותרת  לא מיצינו - אנחנו רק בהתחלה
תוכן ההודעה:  ציפורה היקרה
הפעם כתבת כ"כ הרבה וביחד עם זאת כ"כ מעט.

מצאתי שם שאת לא נעלבת, את מתרגזת, שאין לך סבלנות כשיורדים עליך והיית מעדיפה לרדת על אחרים, ושיש לך נטייה לסכם את הדיון כשנגמרו לך הטיעונים הטובים.

אני לא חושב שמיצינו, אני חושב שלא התמודדת בכבוד עם דברי על הפער בין החזון והערכים למציאות.

לגופו של עניין, את מצדיקה את רפי אשכנזי שחושב שאין לו שיג ושיח עם אנשי המתחדש, אם לדעתו זה לא קיבוץ. טענה מוזרה לדיון על טבע האדם, ממי שאוהבת לחשוב גלובלי ולגייס לדיון הוגי דעות מניו יורק, וושינגטון ושאר סופרים בעלי שם (שכנראה שייכים רק לזרם השיתופי).

התשובה שלך לפער בין הצהרות למעשים בקיבוץ השיתופי היא "אצלנו הכל בסדר" מלווה בדיווחים על אידיליה קיבוצית שמביאה אותי אך ורק לדאוג לך ולבוחן המציאות שלך ושל קיבוצך.

אגלה לך סוד, אני מכיר את הקיבוץ שלך ציפורה היקרה ואני לא מאמין לאף מילה שלך על אידיליה ויחסים והידברות. צר לי וכואב לי, אבל הניסיון שלך לסגור את הדיון באמירה "מיצינו", אינו מעיד על פתיחות אלא על סגירות והסתגרות. סגירות שהיא חלק מתרבות הדיון אצלך ובקיבוצו של רפי אשכנזי. סגירות וכעסנות המסתתרת מאחורי החיוכים בחד"א ואמירות הערב טוב והבוקר טוב. סגירות וכעסנות הנובעת מהתלות אחד בשני ובמערכת, מהמרחק שנוצר בין קיבוצכם לשאר העולם, מהכעס שלכם על כולם שכבר לא מרימים אתכם על כפיים ומההתמודדות האמיתית הנדרשת שאינכם מסוגלים לקדם. אתם כועסים זה על זה ואתם כועסים על כל מי שמנסה לדבר איתכם ומנענע בעדינות את רשת קורי העכביש שטוויתם סביבכם.

יגיע היום שתכעסו על עצמכם ואז גם יבוא השינוי.

אני מציע לך לא לגזור ולהדביק, זו מלאכה קלה המסתירה עצלות מחשבתית. אני מציע לך לקרוא, לחשוב ולכתוב את מה שיש לך לומר באופן עצמאי ובלתי תלוי
העתקת קישור