על אמון ומנהיגות - לציפורה
הוספת תגובה לדף  טבע האדם כתירוץ כושל - הנימוקים הקושרים את הצורך בהפרטת הקיבוץ לאסכולות העוסקות בטבע האדם הם שדופים ועלובים
שם הכותב:  חבר מהמרכז
נושא / כותרת  על אמון ומנהיגות - לציפורה
תוכן ההודעה:  לא כל ספר, תזה, תיאוריה, מחקר וכיו"ב שקיימים בעולם חייבים לגייס לטובת הויכוח שיתופי מתחדש.

אבל, אם נגעת בסוגיית האמון והמנהיגות אז רציתי לומר שאני לא מתרשם שרמת האמון בהנהגה בשיתופיים גבוהה יותר מאשר במתחדשים. אני כן מתרשם (מתרשם ולא מביא נתונים מדעיים) שבחלק מהמתחדשים שהובילו שינוי ברמה הארצית נולדו מנהיגים כחלק מהתהליך וגם מתרשם שהמנהיגות בשיתופי היא מנהיגות קשישה השייכת לעבר. אמרי ואלישע היו שם כבר לפני יותר מ- 30 שנה, לפני המשבר וההסדר והשינוי וההתאוששות. אני גם מתרשם שבקיבוצים רבים מהשיתופיים חברים מאוד מתוסכלים מחוסר היכולת להוביל שינוי הנובעת מהמצב הכלכלי הטוב ומהעדר מנהיגות (כך שמעתי מהם).

האמון שאת מעידה שיש לך במנהיגות קיבוצך, מתמקדת בניקיון כפיהם וטוהר מידתם וזה נפלא ונהדר, אני באמת איתך, למרות שבהזורע ושפיים יספרו לך שגם הם האמינו בטובי בניהם (קיבוצים שיתופיים במקרה), אבל אמון במנהיגות אינו רק בתקינות התהליכים, אמון במנהיגות זה גם אמון בחזון, בכיוון ובדרך קדימה לעבר העתיד. את מעידה על עצמך שאינך צעירה כבר, הייתי מציע לך לבדוק אמון זה בקרב אנשים צעירים יותר בקיבוצך ולראות אילו תוצאות תקבלי.

איך אמרת ויפה אמרת, "חשוב גלובלי ופעל לוקלי", קחי יוזמה נטשי לרגע את חוכמת העולם הגדול שבספרים ונסי לברר בירור אמיתי עם חברים אצלכם בשנות ה- 30, 40 ו- 50 . איך הם רואים את העתיד?

חבל שלא אוכל להיות זבוב על הקיר בשיחה אמיתית כזו בחדרי חדרים בעין השופט או במשמר העמק, הרחק מסמכותם הרבנית של אמרי ואלישע.
העתקת קישור