למה להתווכח לעניין אם אפשר להתכסח לגופו?
הוספת תגובה לדף  טבע האדם כתירוץ כושל - הנימוקים הקושרים את הצורך בהפרטת הקיבוץ לאסכולות העוסקות בטבע האדם הם שדופים ועלובים
שם הכותב:  Mr Zohar
נושא / כותרת  למה להתווכח לעניין אם אפשר להתכסח לגופו?
תוכן ההודעה:  והנה שוב חברינו הנכבד, תוקע נושאים שאינם (בפירוש אינם!) קיימים במאמר עצמו ומתווכח עם אמירות מדומות, נגדם הוא משוכנע שיש לו את הנשק המתאים (וזה גם לא נכון), למלחמה וירטואלית.

ראשית רפי לא צדד בשינוי טבע האדם (המהפכות, עוז בן הארון) אלא שרפי כותב, שחור על גבי שווים: "האדם לא ביטל את כוחות הטבע הדטרמיניסטים, הוא למד אותם וידע דרך זאת לשפר את מעמדו האסטראטגי מולם". אולי אבני מתווכח עם מאמר אחר (מהילדות אולי? משהו שמציק לו?)

ומוסיף: "אבל למעמד הזה של חיים של מאמץ רק כתוצאה של הכרה עוד לא הגענו כחברה. אולי כיחידים - לא כחברה" עוד תשובה לטיעון שלא קיים בכתבה של אשכנזי.
(ולו היה קיים הטיעון, והוא לא, ההפך היה הנכון: "אולי לא כיחידים אלא כחברה", מילא).

הדובדבן של קצפת הביקורת הלא עניינית, בפירוש, ושאינה מתייחסת לכתבה עצמה היא העקיצה על הכותב ועל קיבוצו, אם בפופוליטיקה זה עובד, אז גם כאן...

המפעלים! איך לא?
אבני עדיין לא הסביר לנו אודות "טבע האדם, ככל האדם...", של מנהלי המפעלים השיתופיים טבע שהוא כזה דפוק, שהם מוכנים לעבוד ללא שעות, בלי חשבון, לחרוש את העולם, לדקדק על כל מוצר, ובעיקר להזיע ולדרוש קודם כל מעצמם ולהנהיג את אחרים לתרומה בלתי תלויה בתמורה.

איזה טבע דפוק יש במפעל של גן שמואל, עין השופט, בארי, רמת יוחנן, חצרים ואחרים ומצויינים, שדווקא בהם, שיכולים לדרוש יותר מ40000 המסכנים, מתחלקים עם הכובסת?

לא מאמין שהיו משאירים רפת מפסידה, אפילו עם אבני שמע מכלי שני. שווה לחקור את הנושא ולאמת אותו.
MR Z
העתקת קישור