קיבוץ מתחדש = סוציאליזם סובייטי!
הוספת תגובה לדף  לא מתחדש ולא בטיח - עוד כמה הערות על הכתבה "סערה בים השיבולים" ששודרה בערוץ 2 ועסקה בהפרטת הקיבוצים
שם הכותב:  חבר משונה
נושא / כותרת  קיבוץ מתחדש = סוציאליזם סובייטי!
תוכן ההודעה:  תודה לזוהר הזריז (ולארנון אבני גם) על התובנה הבהירה והברורה(איך לא עלינו על זה קודם!) שכל "תהליך השינוי" הגדול העובר עלינו בשנים האחרונות אינו אלא מעבר מ"סוציאליזם אוטופי" בנוסח "הקיבוץ", לעבר "סוציאליזם טוטאליטרי" מהזן הסובייטי כמעט על כל ביטוייו המכוערים יותר - "שכר דיפרנציאלי", "מקורבי השלטון", "פוליטרוקים" (חבר מהמרכז) וכו' אך ללא כמה מסממניו היותר חיוביים כגון חינוך חינם כולל אוניברסיטה.

עכשיו הכל נופל למקומו והתמונה מתחילה להתבהר.. את כל התופעות בהן אנחנו נתקלים במציאות היומיומית בקיבוץ "המתחדש" ניתן להסביר בקלות בעזרת האנלוגיה לדגם הסובייטי..

את "הדוצ'ות" ואת "הלאדות" מצד אחד, ואת "המחטטים בפחים" מהצד השני.
ובעיקר! את הפחד, השיתוק, חוסר האונים ו"שתיקת הכבשים" של "החברים" מן השורה..

למרות שאין (עדיין..) בשירות מימסדי הקיבוצים "המתחדשים" מנגנוני כפיה דוגמת הקג'ב הסקוריטטה או השטאזי, ואין ברשותם מתקני "חינוך מחדש" וגולאגים למיניהם, יש בידיהם מנגנוני "הפחדה" יעילים לא פחות.. כמו השליטה ברמת חייו של כל חבר.. יש לך איזה ג'וב עכשיו? מחר "אנחנו" יכולים לפטר אותך! מישהו במשפחתך "נתמך" ע"י "רשת הביטחון שלנו"? - אולי מחר כבר לא "יעמוד בקריטריונים"!

אין לנו עניין כאן עם "קפיטאליזם חזירי" כלל וכלל! זהו "סוציאליזם חזירי" ומושחת במתכונת הישנה והמוכרת למדי (תשאלו את יוצאי בריה"מ לשעבר) ורחוקה מאוד מ"התחדשות" כלשהי..

העתקת קישור