לאבני ברצינות עכשיו, ורבין צדק!!
הוספת תגובה לדף  לא מתחדש ולא בטיח - עוד כמה הערות על הכתבה "סערה בים השיבולים" ששודרה בערוץ 2 ועסקה בהפרטת הקיבוצים
שם הכותב:  זוהר
נושא / כותרת  לאבני ברצינות עכשיו, ורבין צדק!!
תוכן ההודעה:  חברי המתחדש בפרשת דרכים.

חלקם רוצים קיבוץ, חלקם בכלל לא ואסביר.

חלקם רוצים ודוחפים להפוך ליישוב רגיל, ללא מסים פנימיים, ללא רשתות, ללא ערבות הדדית פנימית, כל אחד לנפשו, לאחריותו המוחלטת, הגבולות הם המדינה. עוזי שבגללו אני כותב עכשיו יותר רציני (ותודה עוזי באמת!) טוען שזה מה שיקרה. "בינתיים אנדרוגנס" עד אשר יחליט על מינו., אין דבר כזה קיבוץ מתחדש".

יש חברים, לעומת זאת שרוצים באמת ובתמים קיבוץ מתחדש, או למען הדיוק, שקיבוצם המתחדש כן ישמור על מאפיינים של קיבוץ.

בשימושים: ערבות הדדית (להבדיל מעזרה הדדית!) טיפוח התרבות המשותפת, טיפוח החינוך הערכי הקיבוצי, דאגה לוותיקים ולא רק ברשת, טיפוח הלכידות החברתית, מעורבות מסויימת בחברה וכד'. עד כאן חלק מהשימושים.

בצד המקורות: ניהול משק משותף, בעלות משותפת על אמצעיי הייצור, מסים ו/או רווחי הנכסים לטובת הפעולות המשותפות העושות את היישוב לקיבוץ... (תאור חלקי מצדי, אפשר להוסיף ולגרוע חופשי).

עם הופעה של כתבה כזו (ערץ 2) ובכלל,ופרשנות כזאת של דלומי, לו אני מצדד במתחדש, לא הייתי תוקף את השיתופי (כי מה חלקו כאן?) הייתי יוזם, מוביל נלחם על אופיו הקיבוצי-מתחדש-קיבוצי, נלחם נגד תופעות "חזיריות", הייתי מתעקש כן לרשום את הקיבוץ בוועדת הסיווג ומקבל עלי את כל המצוות, את כל המגבלות של המתחדש, כדי להיות מתחדש הגון, כנה וברור לכל!. התקפה על השיתופי לא ישמור מילימטר על היישובים הללו בדרך לאובדן זהותם הקיבוצית, להפך, תזרז את התהליך, כי מחלישה את הבסיס הערכי רעיוני שלו.

אתה טועה פעמיים אבני לדעתי, וליבי איתך, (עם גלזר, לזר: פערי-הוילות? וכל האחרים).
פעם שלא מתייצבים להגדרה ולהגנת גבולות-המתחדש, כלפי פנים: פערים, ווילות, מסים, ערבות, יחסי עובד-מעביד מסודרים, חלוקת פרות נכסי הקיבוץ היום (כן עכשיו), של הקיבוצים שיכולים, על פי וותק וכד'. והגדרה והגנה המתחדש כלפי חוץ: להרשם כ-קיבוץ מתחדש בוועדת הסיווג.

גם לשתף פעולה עם הצוותים של המטה השיתופי, כפי שאלישע הציע. לכתוב וליצור דעת קהל "מתחדשת" לא כתגובה ושלילת השיתופי, אלא חיובית, מוגדרת ברורה נגז תופעות "החזיריות".
אם לא תעשו זאת, נכשלתם, תכשלו.

למה אני מרגיש שרבין צדק?

קרא את דבריו של השופט מיכאל חשין בידיעות על מלחמתו של רבין בתופעת "הסמוך"!!

אין יהיה בסיידר, סמוך, הקיבוץ המתחדש זה תינוק רך, אל תגבילו אותו... אלה הן אמירות בטלניות, חסרות אחריות בעליל המשרתות את האוליגרכים-בפוטנציה (מטפורה...). הדופקות את חסרי ההגנה.

אתה לא חייב לי כלום, אבני, אבל אם אתם רוצים באמת להציל את קיבוץ מה"שינוי" של עצמו. תתחילו לעבוד על זה. אני לא רואה שהמעגל המתחדש עושה משהו (אולי בסודיות, בשו-שו, בין היועצים החיצוניים להנהלות, אולי...), לא מפרסם כלום. תלחצו מלמטה.

כתבתי שהבסיס הרעיוני-ערכי שגלזר מחפש, נמצא מתחת לפנס השיתופי, אל תזרוק אבנים אל הפנס הזה, אם אתה רוצה קיבוץ.
שבת מנוחה. זוהר.
העתקת קישור