לעוזי ולחבר מרכז
הוספת תגובה לדף  עיין ערך: מתחדש - ניסיון להבין לאן מובילים תהליכי ההפרטה את הקיבוץ וכיצד ייראה "הקיבוץ המתחדש" בעוד עשור או שניים
שם הכותב:  חבר משונה
נושא / כותרת  לעוזי ולחבר מרכז
תוכן ההודעה:  לדעתי הבעייה של שניכם היא שאתם מרכיבים על חוטמיכם משקפיים ורודות שמראות לכם רק את מה שאתם רוצים לראות, הדברים היפים והנעימים, ומסתירות מעיניכם את המציאות כפי שהיא באמת על כל מורכבותה וצדדיה הפחות נעימים..

שני תנאים נקבעו לסיווג "קיבוץ מתחדש".
האחד הוא קיומה של "ערבות הדדית" בהתאם ל"תקנות האגודות השיתופיות - ערבות הדדית"
והשני הוא שמספר החברים באגודת הקיבוץ לא יפחת מ-50% מכלל התושבים בישוב/בקיבוץ.

עוזי כתב:
"לאחר שיוך הדירות, יש להניח, ואינני רואה שום סיבה שלא, שחבר הקיבוץ החי בדירתו, יהפוך ל"חבר בעצמאות כלכלית" או לחבר באגודה להתישבות קהילתית" מכיוון שהדירה היא תחליף לדמי העזיבה, לא ממש ברור לי מה בדיוק ההבדל ה"ענק" בין סוגי החברים, וזאת לאחר שנעבור למיסוי כאחד האדם."

ובכן עוזי, עם "מיסוי כאחד האדם" לא ניתן (למעט בקיבוץ עשיר מאוד) לממן את אותה ערבות הדדית "בהתאם לתקנות" ואז הסיווג והתואר "קיבוץ" נעלם ונגוז!
גם "השטחים החקלאיים" וה"מבנים הקהילתיים" יחד עם כל נכס אחר שנשאר "בבעלות" האגודה ולא "שויך" לחברים - "מתאדה" וחוזר למינהל!!

אותו הדין לגבי התנאי השני, אם יתאפשר לחברים "לעזוב" את האגודה אך להישאר בדירתם המשויכת ועם חלקם המשויך ב"אמצעי הייצור" (ובכך להגיע למצב בו לא ייאלצו עוד לשלם מיסוי מעבר ל"אחד האדם") הרי שמהר מאוד, מייד למעשה! ירד מספר חברי האגודה אל מתחת רף 50% האחוזים, ושוב מתקיימת עילה לשלילת הסיווג, לאבדן יתרונותיו ולאבדן נכסי האגודה שלא שויכו לחברים.

אני טוען, מה שלא ישויך - יילקח!!

ועל כן אני צועק כל הזמן - להפוך למושב!! שיוך של 100%! במושב כל נכסי האגודה שייכים לחברים גם עם הם "בבעלות האגודה"!
במושב המיסוי הוא "כאחד האדם" ואפשר, לא חובה! לקיים בו גם "ערבות הדדית".
תלמדו מבית העמק, הם חכמים מאוד.


העתקת קישור