חבר משונה מנסה לשכתב את ההיסטוריה....
הוספת תגובה לדף  עיין ערך: מתחדש - ניסיון להבין לאן מובילים תהליכי ההפרטה את הקיבוץ וכיצד ייראה "הקיבוץ המתחדש" בעוד עשור או שניים
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  חבר משונה מנסה לשכתב את ההיסטוריה....
תוכן ההודעה:  חבר משונה
כמה קל לנסות לשכתב את ההיסטוריה.
מזל שההיסטוריה הזו היא לכול היותר בת עשר כך שאפילו הסנילים וחולי האלצהיימר שבינינו זוכרים טוב מה היה ומה קרה, אתה כותב לא פחות ולא יותר:" הבעייה של כל הקיבוצים הישנים ש"התחדשו" פתאום הייתה נעוצה בכלל במקום אחר.. הם נתנו לעצמם "ערך עבודה", שיוויוני אמנם, אבל גבוהה יותר ממה שהם הרוויחו מעסקיהם! וזו הייתה הסיבה העיקרית למשבר הכלכלי שפקד אותם."
תגיד לי חבר משונה, אתה חושב שכול קוראיך מטומטמים?
הרי הקריסה של כול הקיבוצים שקרסו כלכלית באה לפני השינוי ולא אחריו, כלומר הקריסה, גם בעמיעד, באה כשהיינו שיתופיים למהדרין, עם משכורת אחידה של 370 ש"ח ליום עבודה למנהל המפעל לעובד הלול, כן תפנים, כולם יודעים את זה כאן אבל חברה כמוך מנסים לשכתב את ההיסטוריה כאשר פצעי ההתמוטטות עדיין פתוחים, חכה עוד עשרים שנה, אולי הסיניליות והאלצהיימר כבר יכריעו את הזכרון, ותוכל לספר מעשיות לנוער ש"לא ידע את יוסף".
איש לא מנסה לנפח אשליה, חוץ מחברי הזר"ש שהצליחו להביא את וועדת הסיווג לקבוע מה שקבעה, עתה המזכירים חוזרים על קביעותייה כמנטרה, וולוולה מאיים ש"קיבוץ" (קיבוץ מתחדש איננו קיבוץ, נקודה) שלא יאכוף את התקנות החדשות על חבריו, יטופל, כנראה שיוטלו עליו סנקציות, איזה סנקציות? הרשם יפסיק לקרוא לו "קיבוץ" ויקרא לו "מושב" או "כפר" או "ישוב קהילתי" אימאלללההה כמה שאני מפחד מהרגע הנוראי הזה.....
תגיד לי חבר באמת משונה, נגיד שקבוצת אנשים שגרה במה שהיה פעם קיבוץ ועכשיו הוא ישוב מסוג אחר, רוצה לקיים דרגה מסויימת של ערבות הדדית מוגבלת וחברות מעבר למה שמקובל בעיר שלידם, אסור להם? צריכים לקבל אישור מרשם האגודות? או אולי מוולוולה ירום הודו, או מחבר משונה?
כשאתה שכבר הוכחת יכולות בשיכתוב היסטוריה כותב:
"מה שמוציא אותי מדעתי זה השקר וההונאה של היצור המעוות, האנדרוגינלי, וחסר תוחלת הקיום, שלמעשה כלל עוד לא נולד, וגם לא ייולד. הקרוי משום מה "קיבוץ" ועוד "מתחדש".

מפיחי האשליה הזו של "הקיבוץ המתחדש", (שחלקם אפילו אינם מודעים לה ומשלים גם את עצמם! ואני מקווה שחבר מרכז שייך להם) אינם עוסקים ביצירת כל דבר חדש אלא בביזה חסרת בושה,חברות,שיוויוניות והוגנות מינימאלית של שרידי גוויתו של הקיבוץ הישן תוך עושק וגזל של חבריהם "החלשים" יותר",
היחידים שרוצים את היצור המעוות שלא קיים יושבים בתנועה, טענתך שאנחנו לא עוסקים ביצירת דבר חדש, שנאמר"ישן בפני חדש תוציאו" היא מגוחכת כמעט כמו טענת הביזה, תגיד לי חבר מאוד משונה, מי בזז את מי?
כאשר עשרות אלפי חברים בקיבוצים השיתופיים שהתמוטטו עקב ניהול כושל, מצאו עצמם חסרי כול כמעט? ללא פנסיות, ללא עתיד ברור, קופת הבית סגורה, כול הכספים החסכונות, הכול עלה בעשן, אז היכן הביזה? בשכר המדורג ובשיקום הישוב או ב"קיבוץ השיתופי" שהשאיר אותם חסרי כול, מאמינים בכול לבם שהקיבוץ הוא הבטחון הסוציאלי שלהם עד זיקנה ואריכות ימים, אז לך חבר משונה, תלמד היסטוריה לא אצל ד"ר לוויתן, כי ממנו לא תדע בדיוק מה קרה, רק תפתח את העיתונים הקיבוציים מלפני ההתחדשות, אנחנו לא כול כך טפשים כמו שאתה מנסה לחשוב שאנחנו.
מילה אחרונה, לגבי "חסר תוחלת הקיום" נחכה ונראה, מי הוא חסר תוחלת הקיום, קיבוצך והדומים לו, או אנחנו...ימים יגידו ואתה אולי תאריך ימים לראות זאת.
עוזי

העתקת קישור